• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Aile Koçluğu

Aile Koçluğu
Aile Koçlugu

Anne- baba olmanın tüm sorumluluğu ile aileye katıldığı andan sonra ömür boyu süren çocuklarımızın sorumluluğu ile mutlu bir aile olmak için, değer üreten, iletişim ile ilişkinizi geliştirmek için; AİLE KOÇLUĞU eğitimlerinden sizde faydalanabilirsiniz.

Anne-baba için koçluk hizmeti, (aile ve ilişki koçluğu) ebeveynlere destek olan, çözüm odaklı bir eğitimdir. Aile koçluğu eğitim size; olumlu bir bakış açısıyla aile, sevgi ve mutlu yasam hedefleri ile ilerleyen aktif bir gelişim süreci sunacaktır. Aile koçluğunda öncelik anne ve babanın bireysel farkındalıkları, gelişimleri, iletişimleri, birbirleri ve çocukları ile ilişkileridir.

Ebeveynlerin öz farkındalık kazanarak daha etkin aile içi iletişim kurmalarını, çocuklarına daha iyi örnek olmalarını ve aile bağlarını güçlendirmelerini destekleyen bir çalışmadır.

Günümüzde aile içi sorunların çoğu iletişim eksikliğinden kaynaklanmaktadır.  Bundan dolayı iletişim, ebeveyn koçluğunun ana çalışma alanıdır. Aile fertlerinin duygu, düşünce ve beden dili iletişimini tam olarak anlamasını ve kullanmasını hedef alır.

Ebeveynlerin koşulsuz sevgi ve öz değerin çocuklarının geleceğinin üzerinde ne kadar önemli olduğunu keşfetmelerini ve gerekli uygulamaları, doğru bir biçimde yapmalarını sağlar. Ayrıca çocukların okul ve özel hayatlarında karşılaşacakları sorunlarla kolayca başa çıkabilmeleri için gerekli altyapıyı oluşturmalarına yardımcı olur.

Ebeveynler, kendi zihin programlarını tanıyarak; kendi düşünce, konuşma ve inançlarının çocuklarının gelecekleri için ne kadar önem taşıdığının farkına varır ve olumlu bir değişim sürecini başlatırlar.

Ebeveyn koçluğu alan aileler daha başarılı, daha sağlıklı öz değeri ve öz güveni yüksek çocuklar yetiştirmekte daha kolay ve hızlı yol alırlar. Eşler birey, ebeveyn ve eş rollerini birbirinden ayrı tutarak yaşamayı keşfedip daha dengeli ve sağlıklı bir yaşam sürerler.

Kimler Ebeveyn Koçluğunu Alabilir?

Yoğun iş hayatı olup ailesine yeteri kadar vakit ayıramayanlar.

Aile içi iletişim problemi olanlar.

Boşanmış ya da boşanmak üzere olan ebeveynler.

Eşinin çocuğuyla ilgilenenler.

Bilgisayar bağımlısı çocukları olanlar.

Çocuklarına daha iyi örnek olmak isteyenler.

Sınav veya meslek seçiminde çocuklarına doğru yardımcı olmak isteyenler.

Anne baba adayları.

Aile koçluğu ne sağlar?

Aile bireyleri arasında anlayışlı ve sağlam ilişkiler kurulmasını sağlar Aile koçluğunun bu tekniği tüm aile bireylerinin mutlu olmalarını sağlar. Nasıl bir anne-baba olmak istiyorum sorusunun yanıtını bulmasını sağlar. Ailenin geleceğine yatırım yapmanızı sağlar. Aile yapısının yeterince güçlü olabilmesinin gerektirdiği tüm teknikler uygulanır. Aile koçluğunun hedefi; bütün bireyleri başarılı, bütün bireyleri mutlu aileler oluşturmaktır.

Ebeveyn Koçluğu Eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Ebeveyn Koçluğu Eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24  İzmir Ebeveyn Koçluğunu  tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Ebeveyn Koçluğu Eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24  İzmir Karşıyaka Ebeveyn Koçluğunu  tıklayabilirsiniz.

Antalya Ebeveyn Koçluğu Eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Ebeveyn Koçluğunu   tıklayabilirsiniz.

Muğla Ebeveyn Koçluğu Eğitimlerimiz için +90(252) 213 00 98 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Muğla Ebeveyn Koçluğunu   tıklayabilirsiniz.

Denizli Ebeveyn Koçluğu Eğitimlerimiz için +90(258) 213 09 99 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Denizli Ebeveyn Koçluğunu   tıklayabilirsiniz.

Ankara Ebeveyn Koçluğu Eğitimlerimiz için +90(312) 419 10 21 - +90(532) 207 68 06 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Ebeveyn Koçluğunu   tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Aile Koçluğu başlıklı 1714 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın