• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Iliski Koçlugu

Iliski  Koçlugu
Iliski Koçlugu

Iliski Koçu kimdir? Su andaki siz (yani öncelikle kendiniz) ve sizinle iliskide olanlarin (ebeveyn, patron, çocuk, es vb) iliski kalitesini artirmaya yardimci olan ve birlikteliklerinize 360 derece bakmanizi saglayan kisidir.

Iliski Koçlugu nelere yardimci olur?

Kisinin güçlü yanlarinin dengelenmesine ve zayif yanlarinin gelistirilip, desteklenmesine yeni bir bakis açisi sunar. Bireyin iliskide bulundugu kisi veya kurumlarca disaridan nasil anlasildigi veya algilandigi ve bu anlayisin nasil degistirilip dönüstürülecegi konusunda yardimci olur.

Iliski koçlugunda en çok karsilasilan konular ise;

Ideal es veya arkadas seçiminde,

Evliliklerde esler arasindaki sürtüsmelerde,

Bir ask iliskisinin sonlanmasinda,

Yeni bir aska yelken açildiginda,

Iliskilerde yasanan anlasmazligin önüne geçmede,

Farkli kültürlere sahip iki kisinin orta yolu bulmasinda,

Anne, baba ve çocuklar arasindaki sürtüsmelerde,

Iliski koçlugunun önemli bir tarafi, bireyin kendisine uygun esi veya arkadasi seçebilmesi için kisinin kriterleri ve degerlerini
ortaya çikararak uygun kisinin seçimini netlestirmesini saglamasidir.

Iliski koçlugunun diger bir yönü de hemen tüm iliskilerde yasanan sorunlari giderici ve kisiyi destekleyici bir rol teskil etmesidir.
Koçluk sürecinin büyük kismi benzer olsa da, iliski koçlugunun önemli bir farki, sürtüsmenin yasandigi karsilikli iki taraf olmasina ragmen en çok serzeniste bulunan tarafa yönelik uygulanmasidir. Çünkü böyle zamanlarda iki bireyle birlikte çalismak genellikle nadir görülen bir durumdur. Dolayisiyla koçluk alan taraf bu koçluk sürecinde moral ve psikolojik yönden desteklenmekte ve yasamina normal sekilde devam edebilmesi için belirli donanimlara sahip olabilmesi saglanmaktadir.bu sayede hem kendisi hem karsi taraf için donanima sahip olur ve iliski düzeyinde sira disi sonuçlar elde edilir.

Ücretsiz ön görüsme yapmak için bizden randevu almaniz yeterli olacaktir.

Iliski  Koçlugu egitimleriyle ilgili detayli bilgi için :

Izmir'deki Iliski Koçlugu egitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numarali telefondan ulasabilirsiniz veya burayi tiklayabilirsiniz.

Antalya'daki Iliski Koçlugu egitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numarali telefondan ulasabilirsiniz veya burayi tiklayabilirsiniz.

Bursa'daki Iliski Koçlugu egitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numarali telefondan ulasabilirsiniz veya burayi tiklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - -
Iliski Koçlugu başlıklı 1593 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın