• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

İzmir Kariyer Koçluğu

İzmir Kariyer Koçluğu
Kariyer Koçlugu

Günümüzde, insanların çoğu yeteneklerinin gerektirdiği ya da ilgi duyduğu işi yapmıyor. Sevdiği, istediği bir işte çalışanların sayısı oldukça az. Oysa, sevmeden yapılan bir iş, verimsiz ve mutsuz bir hayat demektir.  Bu sorunun yaşanmasının temel nedeni ise, kişilerin seçim yapmadan önce meslekleri yeterince tanımamaları, istenen mesleğe dair bir deneyim yaşamamaları, hangi mesleklerin kendi ilgi ve yeteneklerine daha uygun olduğu konusunda bilinçlenmeden toplumdaki genel eğilim ve trendlere göre karar vermeleridir. Sorunu ortadan kaldırmak için, öncelikle adayların (çocuk ya da gençlerin) ilgi ve yeteneklerinin net bir şekilde belirlenmesi gerekir; sonrasındaysa belirlenen mesleklerle ilgili kısa da olsa bir deneyim yaşatılmalı ve böylece eldeki zengin veriler doğrultusunda bir seçim yapmaya yönlendirilmelidirler.


Nasıl Yapıyoruz?


Kariyer koçluğunun ilk aşamasında bireyin her yönden tanınması, yetenek, ilgi ve yönelimlerinin belirlenmesi için gerekli testler, süreçler yer alır. Elde edilen verilere en uygun meslek dallarının hangileri olacağını bu alandaki bilimsel yöntemlerle belirlemek, ikinci aşamayı oluşturacaktır. Ardından, tüm bu bilgiler aileyle paylaşılacak onların da fikir ve onayı alındıktan sonra, öğrencinin gelecekteki muhtemel mesleği belirlenecektir. Üçüncü aşamada, öğrencinin bu mesleği edinebilmesi için yapması gerekenleri içeren bir "eylem planı" hazırlanacak, öğrencinin mesleği tanıması için ona küçük deneyimler yaşatılacaktır. Öğrenci bütün bu süreci, kendisine özel bir "Kariyer Koçu"nun bilgi, gözetim ve rehberliğinde yaşayacaktır. Bu koç, sürecin her adımında öğrencinin yanında olacak, ona ve ailesine periyodik olarak bilgilendirme yapacaktır.


İş hayatına yeni atılacak kişilere destek sağlayan bir sistemdir. Özellikle üniversite  dönemi ve üniversite sonrası iş yaşamına katılacak olan bireyler için uygundur.


Kariyerine başlıyor, hangi mesleği seçeceğin konusunda soru işaretleri var. Kariyerinde atılım yapmak istiyor ancak nereden ve nasıl başlayacağın konusunda kararsızsın. Kariyer Koçluğu sizi eyleme geçmek için güçlendirir.


Kariyer Koçu ile hangi yanıtları bulurum?


- Hangi işi yapmak istiyorum?

- Bu iş bana uygun mu?

- İşimde hangi yeterliliklere ve becerilere sahip olmam gerekiyor?

- Bu beceriler bende var mı?

- Daha mutlu bir hayata geçmek istiyorum ama bir türlü karar verip ne yapacağımı bilemiyorum!


Kariyer koçu bana ne sağlar?


- Geçmişimden güç alarak geleceğe bakmamı

- Kendimi daha iyi tanımamı

- Gerçekten bana uygun ve heyecan veren bir hedef belirlememi

- Hedefe giden yolda güçlü olmamı

- Korkularımı yenmemi

- Güçlü yönlerimi görmemi sağlar.


Kariyer Koçluğu Eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


İzmir  Kariyer Koçluğu Eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24  İzmir Kariyer Koçluğunu tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka Kariyer Koçluğu Eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24  İzmir Karşıyaka Kariyer Koçluğunu tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - -
İzmir Kariyer Koçluğu başlıklı 1656 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın