• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Kariyer Koçlugu

Kariyer Koçlugu
Kariyer Koçlugu

Yaşamımızda seçmiş olduğumuz meslek, aldığımız görevlerimiz  ve kariyer yolumuz bizim yaşam tarzımızı oluşturur. Hayatta mutluluğu ve başarıyı hissetmemizi sağlayacak; tercihimiz, beğenilerimiz, ilgi alanlarımız ve becerilerimize uygun alanda meslek sahibi olmamızdır.

Kariyer Koçu; kendinizi daha iyi tanımanıza, size ve isteklerinize  uygun vizyonunuzu belirlemenizi, şuan sahip olduğunuz yaşam tarzına odaklanarak geleceğe dönük kariyer hayallerinizi sizi mutlu ve başarılı kılacak hedeflere dönüştürmenizi  ve bu yolcuğu zevkli sürdürmenizi sağlar. Kariyer koçunuz bu süreçte size  yol arkadaşlığı yapar.

*Görmezden geldikleri  hatta unuttukları tutkularının yaşama amaçları için ne kadar önemli olduğunu anlayacaklar

*Belki de  ne kadar doğru yolda olduklarını fark edecekler

*Kimi zaman çok uzak olduklarını düşündükleri olmak istedikleri yerin aslında sadece birkaç adım geride olduklarını fark edecekler.

*Danışanlar kendi özelliklerinin ve bundaki gücün  farkına varacaklar

*Zihinlerindeki soru işaretleri bitecek ve aslında yollarında engel olarak gördükleri unsurların minik bir bakış açısı değişikliğiyle bile ne kadar da kolay aşılabildiğini fark edecekler.

*Kendi hayatlarına ve kariyerlerine dışarıdan bakma şansı yakalayacaklar ve yaşamlarının dağınık olan parçalarını birleştirme imkanı  bulacaklar.

*Hayatlarını kendileri için yaşamayı öğrenecekler .Yaşamlarına mesleki anlamda yön verirken odak noktalarına kendi beklentilerini ve kendilerini mutlu kılacak unsurları almanın önemini ve anlamını fark edecekler.

*Eğer bizi mutlu eden, üretken kılan, enerjimizin kendiliğinden sürekli yüksek olduğu, kendi tarzımıza uygun bir kariyer yolunda ilerliyorsak başarı da doğal bir şekilde gelecektir.

*Önemli olan kendimizi yakından tanımak ve kendi ilgi alanlarımıza, becerilerimize, seçimlerimize, özelliklerimize, güçlü yanlarımıza ve yaşam amacımıza en uygun olan alanı belirleyip o yoldan ilerleyebilmektir.

Ve bunu yapabilmek için hiçbir zaman geç değildir yeter ki çok güçlü bir şekilde isteyelim ve hayal kurmaya cesaret edelim.


Kimler Kariyer Koçluğu Programına Katılmalı ?


*YGS, LYG ’ye hazırlanan öğrenciler.


*KPSS ye hazırlananlar.


*Üniversite öğrencileri.


*Lise/ Yüksek Okul / Üniversite mezunları.


*İşe yeni başlamış olan çalışanlar.


*Var olan işinden memnuniyetsiz olanlar..


*Farklı bir alanda çalışmak isteyen ve arayış içinde olanlar.


*Bir nedenle işinde gerileme ya da duraklama yaşayanlar.


*Aktif iş arayışı içinde olanlar.


*Mevcut işinde daha fazla gelişme ve ilerleme kaydetmek isteyen çalışanlar


*Annelik sonrası işine ara vermiş ve tekrar başlamak isteyenler


*Emeklilik sonrası ikinci bir kariyer hedefleyenler


*Kendi işini kurmak isteyenler


*Kariyeriyle ilgili ne yapmak istediğinden emin olmayanlar

 

Kariyer Koçluk Programı Aşamaları

 

*Kişilerin Kariyer Koçluğundan ne elde etmek istediği ilk aşamada netleştirilir. Program her bir kişinin kendi ihtiyacına odaklanarak ilerler.


*Koçluk, şu anda olduğumuz yer ile olmak istediğimiz yer arasındaki mesafeyi en kısa sürede aşmamızı sağlayan sistemli bir süreç olarak tanımlanır. Kariyer Koçluğu programında ikinci adım olarak mevcut durum ve ulaşılmak istenen durumun ne olduğu saptanır. Yani andaki gerçekliklerle geleceğe dönük hayaller üzerinde konuşulur.


*Üçüncü adım ise geleceğe dönük hayallerin somut hedeflere dönüştürülmesidir. Hedefin netleşmesinin ardından bulunduğumuz noktadan başlayarak hedefe giden yol haritası oluşturulur. Kişilerin bu yol haritasıyla engellere takılmadan hızlı bir şekilde ilerlemeleri sağlanır


Kariyer Koçluk Programından Sonra Neler Değişir ?


*Güçlü yanların farkında olmak


*Engelleri ve enerji kaçaklarını temizlemek


*Destek mekanizmalarını araştırmak


*Yaratıcılığımızı besleyerek zihnimizi açmak


*Kişisel özellikleri ve becerileri netleştirmek


*İlgi alanlarının ve geçmiş deneyimlerin gücünden yararlanmak


*Büyük fotoğrafın içindeki en büyük kareyi görmek


*Hedefe ulaşmak için sürekli eyleme yönelmek 


Kariyer Koçluğu Eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


İzmir  Kariyer Koçluğu Eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24  İzmir Kariyer Koçluğunu tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka Kariyer Koçluğu Eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24  İzmir Karşıyaka Kariyer Koçluğunu tıklayabilirsiniz.


Antalya Kariyer Koçluğu Eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Kariyer Koçluğunu tıklayabilirsiniz.


Muğla Kariyer Koçluğu Eğitimlerimiz için +90(252) 213 00 98 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Kariyer Koçluğunu  tıklayabilirsiniz.


Denizli Kariyer Koçluğu Eğitimlerimiz için +90(258) 213 09 99 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Denizli Kariyer Koçluğunu   tıklayabilirsiniz.


Ankara Kariyer Koçluğu Eğitimlerimiz için +90(312) 419 10 21 - +90(532) 207 68 06 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Ankara Kariyer Koçluğunu   tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - -
Kariyer Koçlugu başlıklı 1572 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın