• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Bireysel Koçluk Seansı

Bireysel Koçluk Seansı
Koçluk

"Coaching" sözcüğünün, İngilizcede kıymetli malların bir noktadan diğerine taşınması amacıyla kullanılan posta arabalarına verilen isim olarak ilk kez 1500'lü yıllar içerisinde kullanıldığını biliyor muydunuz?

Her kisinin özel ve değerli olduğu ilkesinden yola çıkarak oluşturulan"koç" ve "danışan" çalışması içerisinde; danışanın içinde var olan potansiyeli keşfetmesi, hedeflerini ve değerlerini belirlemesi, değişim için istek duyması ve bunu gerçekleştirmesi hedeflenir.

Koçluğun Faydaları Nelerdir? 

Koçlar ile çalışan bireyler is ve özel yaşamlarındaki rollerinde kişisel girişim ve fırsatlar karsısında yeni bakış açıları, gelişmiş düşünce ve karar verme becerileri, gelişmiş kişisel etkinlik ve artan güven duygusu deneyimleri ile karşılaşırlar. Kişisel etkinliklerini geliştirmek üzere verilen sözle tutarlı olarak verimlilik, is ve özel hayatta kişisel tatmin konularında takdir edilir sonuçlar ve kişisel hedeflerde basari beklentileri yüksek olmalıdır. 

Bunlar sayesinde koçluğu pozitif enerji ve mutluluk sihir dağıtan, dünya üzerindeki elementler ve renklerle tedavi yapan, doğum tarihine ve yıldızlara bakıp bir takım analizler yapan, insanların yalnızca manevi gereksinimlerine çalışan spiritüel bir meslek olarak görme eğilimi başladı. Neredeyse yakında "Tarot ve kahve fali bakılır." ilanlarının hemen altına iliştirilmiş bir yasam koçu imzası görmeye başlayacağız. Bu nedenle koçluğun gerçek tanımını yapma gereği hissediyoruz.

Koçluksüreci nasıl gelişiyor?

Öncelikli olarak bu süreç koç ile danışan arasında güven ve gizlilik esasına dayalı bir "ortaklik" ilişkisine dayanıyor. Bununla birlikte karşılıklı sorumluluk ve istikrarlı bir çalışma yapılması gerekiyor. Süreç içerisindeki temel amaç ise danışanın misyonunu ve vizyonunu gerçekleştirmesi adına eylem adımlarını belirlemek, performansını artırmak ve süreç boyunca kendisine ayna tutmasını sağlamayı içeriyor.

Süreç ikili görüşme sonunda alınacak kararlara ve belirlenecek hedeflere dayanıyor.Her görüşmede bir öncekinin kararları ve danışanın dönem içinde yaptıkları ciddi bir şekilde değerlendiriliyor. Basariler birlikte kutlanırken, danışanın yanlışlardan ders çıkarması ve stratejisini sürekli bir şekilde geliştirmesi sağlanıyor.

Kimekoç denir?

K
oç; kişilerin özel ve profesyonel hayatlarında kendilerini keşfetmelerine,problemlerini çözmelerine ve fırsatları değerlendirmelerine yardımcı olan kişidir.Sizi direkt olarak yönlendirmek yerine, size sorular sorarak yanıtları sizin bulmanıza ve hayatınızda istediğiniz sonuçları elde etmenize yârdim eden kişidir. Koç;size akil vermez. Size nasıl düşünmeniz gerektiğini öğretir. Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Bireysel Koçluk Seansı

Size klasik bir koçluk nedir tanımı yapamayacağım. Yaptığım işte amacım fark yaratmak. Bu nedenle de size farklı bir açıdan koçluğu anlatmak istiyorum.


Gözlerinizi kapatın ve düşünün. Hayatınızda yaşadığınız zorlukları; içinden çıkamadığınız olaylar, kızgınlıklarınız, başarısızlıklarınız, affedemedikleriniz, takılıp kaldıklarınız… Adım atmanızı engelleyen ne varsa. Zayıf yanlarınız neler? Sizi sınırlayan toplumsal kalıplar, farkında bile olmadan kendimize belirlediğimiz roller, zorunluluklar neler? Kısacası sizi mutsuz eden bütün herşey!


Şimdi tekrar gözlerinizi kapatın ve hayal edin. Nasıl bir yaşam isterdiniz? Nelere sahip olmak, nasıl görünmek? Her şeyin ötesinde ne hissetmek? Keyif alarak ne yapıyorken görüyorsunuz kendinizi? Nasıl bir ilişkiniz var? Hedefleriniz neler? Potansiyelinizin ne kadarını kullanıyorsunuz? Güçlü yanlarınız neler? Sizi nasıl bir yaşam mutlu ederdi?


Şimdi açın gözlerinizi ve ikisi arasındaki farka bakın… Nerede duruyorsunuz? Hangi yönde ilerliyorsunuz? İstediğiniz bir hayat mı yaşıyorsunuz yoksa başkalarının sizin için seçtikleri hayatları mı? Şimdi tam olarak neredesiniz?


Koçluk çalışmalarında süreç önce nerede olduğumuzu belirleyerek başlar. Sonraki adımları ise gelin eğlenceli bir şekilde izleyelim…


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almaniz yeterli olacaktir.


Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için +90(232) 422 59 54 - +90(535) 667 32 24 numaralı telefondan 

ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimi için tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka Koçluk eğitimlerimiz için +90(232) 369 50 81 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.


Muğla'daki Koçluk eğitimlerimiz için +90(252) 213 00 98 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.

Denizli'deki Koçluk eğitimlerimiz için +90(258) 213 0 999 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.


Antalya'daki Koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.


Ankara Koçluk eğitimlerimiz için 90(312) 419 10 21 - +90(532) 207 68 06 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Ankara Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - -
Bireysel Koçluk Seansı başlıklı 1916 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın