• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

İzmir Koçluk

İzmir Koçluk
Koçluk

Koçluk Nedir? Koçluk, gerek kişilerin gerekse kurumların daha güçlü hedefler belirlemesini, proaktif kararlarla olumlu farklar yaratan girişimlerde bulunmasını, kişisel zenginliklerini ve olası potansiyellerini daha etkin kullanmasını amaçlayan süresi, çalışma prensipleri, sistemi olan bir yol arkadaşlığı sürecidir.

Koç Kimdir? Koç, bu yol arkadaşlığında sürece hâkim olan,sezgileri ile çözüme odaklanabilen, kişinin başarısına engel olan kritik gedikleri görebilen, gördüğü bu kritik gedikleri aşması konusunda gerekli eylemleri planlayabilen ve değişimleri takip edip süreci izleyen kişiye denir.Koç, kişi ve kurumlara gelecekte bulunmak istedikleri yer ile an itibariyle bulundukları konum arasındaki boşluğu (kritik gediği) doldurarak, olumlu farklar ve zenginlikler yaratmayı meslek edinen kişidir.

Koçluk; Uygulamalı bir sanattır.

Kişilerin ve kurumların, olmak istedikleri konumla bulundukları konum arasındaki mesafeyi, geleceğe odaklanarak ve eyleme geçerek kapatmasının sistemidir.

Koçluk, performans geliştirmede ve her türlü öğretinin kazanılmasında en hızlı yöntemdir.

Çift taraflı öğrenmedir.

Çift taraflı diyalogdur.

İnsanlara yârdim etme isteğidir.

Koçluk Nelere Yardımcı Olur?

Bulunduğunuz çıkmazdan kurtulmaya ve kendinize dürüst olmaya mı ihtiyacınız var?

Hayatınızın kontrolü kimin elinde?

Yasam kalitenizi mi değiştirmek istiyorsunuz?

İsinizi ve gelir düzeyinizi değiştirmek mi istiyorsunuz?

Ruh+Beden+Zihin üçlüsünü mü dengelemek istiyorsunuz?

"Hayır" demekte zorlanıyor musunuz?

İstediğiniz şeyleri yapamadığınızda sürekli "Zamanımyok, zaman bulamıyorum" vb. cümleler mi kullanıyorsunuz?

Profesyonel bir sporla uğraştığınız süre içerisinde hayatinizi nasıl yönlendirmemiz gerektiği ile ilgili kendi kendinize konuşur olduğunuz zamanlar oldu mu?

Hayatınızdaki "keşkeler",  sizde çok büyük değişiklikler yaratabilirmiy di?

Bu sorulardan birine bile "evet" cevabini verdiyseniz yaşam koçluğu size saşırtıcı bir deneyim kazandıracaktir. Yaşam koçluğu, hayatınıza dikiz aynasından bakarken, göremediğiniz kör noktaları kesfederek önünüze çıkan fırsatları kaçırmamamızı sağlayacaktir.

 Niçin Bir Koç Bulmalıyım?

Koçluk alarak potansiyelinizi %30 arttırabilirsiniz. Koçluk, ilgili alandaki bir eğitimden 4 kat daha fazla kalıcılık sağlıyor. Kendi yaşamınızı farklı bir pencereden görebilmek için.Kendi yaşamımıza ait göremediğimiz kör noktaları görmemizi sağlaması için.Farklı bir bakış açısı kazanmak için. Gerçek hedefinizi belirlemek için.Vasat bir hayattan kurtulmak için. Amacı olan bir hayat yaşamak için. Gerçek ÖZ’ünüze ulaşabilmek için.Sorunlarınızı çözmek için.Kariyerinizi planlamak için.Sağ ve sol beynin uyumlu çalışmasını sağlayabilmeniz için.Kendi kendimize sorun yaratmamak için.Kurallarımızı ve sınırlarımızı yeniden belirlemek için. ...“Şirketlerde koçluk bütçeleri standart gider kalemleri arasına girmeye başladı.

Ne Zaman Bir Koç Bulmalıyım?-

Yeni bir pozisyona geçtiğinizde/ geçmeyi düşündüğünüzde- Performans artışına ihtiyaç duyduğunuzda- Önünüze çıkabilecek fırsatlara hazır olmak istediğinizde- Başarıya hazırlandığınızda-Kariyer planlaması yapmak istediğiniz dönemlerde- Stresle savaştığınız dönemlerde-İş / Yaşam dengesini kuramadığınız dönemlerde- Sağlığınızın kontrolünüzden çıktığını hissettiğinizde

 

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almaniz yeterli olacaktir.


Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimi için tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka Koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
İzmir Koçluk başlıklı 3223 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın