• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Koçluk Egitimi Nedir?

Koçluk Egitimi Nedir?
Koçluk

Koç olmak isteyen katilimcilarimizin kendileri hakkinda olusturmak istedikleri hedeflerini gerçeklestirmek daha ileri tasiyacak egitimi, temel ve ileri koçluk teknikleri ve isteklendirmeyi nasil saglayacaklarini ögretmek ve uygulatmaktir. Bunun yani sira aldiklari bu profesyonel koçluk egitimi sayesinde katilimcilar koçlugun altinda ilgi duyduklari herhangi bir alanda yetistirilerek etkin bir sekilde Profesyonel Koçluk kariyerlerine adim atacaklardir.

Profesyonel Koçluk Egitimi; Verdigimiz koçluk egitimleri bireysel ve grup koçluk saati belirli bir seviyenin üzerindeki deneyimli ve Profesyonel koçlar tarafindan verilmektedir. Ayrica Master ve Profesyonel koçlarimiz, 10 yada 15 yildan beri Profesyonel koçluk yapan ve koçluk konusunda otorite kisilerdir. Koçluk egitimi almak da koçluk egitimi vermek de belirli kisisel özeliklere sahip olmayi gerektirir. Koçluk hizla son yillarin en popüler en tabanli mesleklerinden biri haline geldiginden Profesyonel koçluk alanda mesleki egitimleri yogun talep ortaya çikti. Biz koçluk egitimlerimizi baslamadan önce koç adaylarina "koçluga uygun musunuz?" çalismasi uygulayarak bu meslegi yapabilmeleri için gerekli olan iç kaynaklara sahip olup olmadiklarini ölçerek basliyoruz.

Kisacasi koç adaylariyla çalismadan önce seçme yapmaktayiz. Profesyonel Koçlar yetistirmek için kaynaklarimizin sonuna kadar kullanarak koçlarimizin kariyerlerinin diger kisminda daha etkin çalisma yapmalari için gereken temel çalismalari kusursuz bir sekilde yapmaya özen göstermekteyiz. Insan olan saygimiz ve isimize olan saygimizla en mükemmeli hedeflemekteyiz. Böylelikle bizden koçluk egitiminde yeterli düzeye gelip koçluk sertifikalarini alanlar is yasamlarina profesyonel koç olarak devam ediyorlar. Ise uygun olduklari için basari ve kazanç da kaçinilmaz oluyor.

Certified Coach Egitimi

Temel ve ileri koçluk tekniklerini kapsayan 90 saatlik bir egitimdir. Kisisel ve kurumsal olmak üzere A'dan Z'ye tüm koçluk alanlarini kapsamaktadir.

Bu düzey sertifikasyon MTI'in birinci asama sertifikasyonudur. Bu düzey koçluk, koçluk bilgilerinde ve koçluk becerilerinin kullaniminda profesyonel olarak baslangiç düzeyini kanitlamis olmayi, koç ile danisman, mentör, psikolog arasindaki mesleki farkliliklari bilerek hizmet sunabilme bilgi ve becerilerini uygulayabiliyor olmayi gerektirir.  Sertifikasyon için 250 saat koçluk uygulamasi gerekmektedir. Egitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme degerlendirmeleri yapildiktan sonra sertifika almaya hak kazanan katimcilarimiza MTI (Mind Training Institute) tarafindan Certified Coach sertifikasi verilecektir.  Profesyonal MTI koçundan referans mektubu gerekir.

Professional Certified Coach Egitimi

Bu sertifikayi hak etmek için koçluk becerilerini yüksek derecede uyguluyor olmak, koçluk ve diger meslekler arasi farki koçluk becerilerini derin dönüsümsel koçluk düzeyinde uygulayarak kullaniyor olmak gerekir. A'dan Z'ye bütün koçluk alanlarinda ileri düzey koçluk tekniklerini kapsayan 140 saatlik bir egitim. Sertifikasyon için 300 saatlik koçluk uygulamasi gerekmektedir. Egitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme degerlendirmeleri yapildiktan sonra sertifika almaya hak kazanan katimcilarimiza MTI (Mind Training Institute) tarafindan Professional Certified Coach sertifikasi verilecektir.

Master Certified Coach Egitimi

800 saat Koçluk uygulamasindan sonra kazanilan sertifikadir. Egitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme degerlendirmeleri yapildiktan sonra sertifika almaya hak kazanan katimcilarimiza MTI (Mind Training Institute) tarafindan Master Certified Coach sertifikasi verilecektir.

Kariyer Koçlugu (Career Coaching) Sertifika Programi

Sizlere  koçlugun ne oldugunu, ne olmadigini, ne ise yaradigini, nasil yapildigini ve bu süreci nasil profesyonel bir yasanti haline getirebileceginizi ögretiyoruz

Katilimcilar, kariyer kavraminin farkli yönleriyle karsilasacak olup, kisilere kariyer seçimleri ve hedefleri dogrultusunda destek vermenin inceliklerini kesfedeceklerdir.

Kariyer Koçlugu (Career Coaching) Sertifika Program Içerigi;

*  Kariyer Kavramina Yakindan Bakis

* Kariyer Koçlugu Nedir

* Koçluk Sürecini Yapilandirmak

* Danismanlik ve Mentorluk  

* Koçun Alet Çantasi

* Kariyer Danismanligi ve Koçlugu Birlesenleri

SERTIFIKA: Egitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme degerlendirmeleri yapildiktan sonra sertifika almaya hak kazanan  katimcilarimiza MTI (Mind Training Institute) tarafindan Uluslararasi  Kariyer Koçlugu sertifikasi verilecektir.

* DÖKÜMAN: Kursa katilan her katilimciya Kariyer Koçlugu seminer dokümanlari verilecektir.

Yasam Koçlugu ( Life Coach ) Sertifika Programi

Sizi yönlendirmek ya da sorulariniza yanit vermek yerine, sorular sorarak sizin yanitlari bulmaniza yardimci olur. Yasamdan ne istediginizi ve önceliklerinizi belirlemenize, hedefler koymaniza ve bunlara nasil ulasacaginizi görmenize yardimci olur. Bunu yaparken çözüme odakli bir biçimde çalisir ve geçmise takilip kalmaz. Koçluk yan yana yapilan yolculuktur.

Yasam koçlari ise;

Isinden basini kaldiramamaktan, yakinlarina ve kendine vakit ayiramamaktan yakinan ya da hayatta ne yapmak ve ne olmak istedikleri konusunda belirsizlik yasayan kisilerin yasamlarini dengeleyen ve yasamlarina anlam kazandiran kisidir. Bunun sonucunda bireyler, yasam kalitelerini artirmak için ulasmak istedikleri hedefleri ve bunun için hangi becerilere ihtiyaç duyduklari belirler, hazirlanan eylem plani ile pozitif enerji aldiklari aktivitelerle diger sorumluluklarini entegre etmeyi basarirlar.

. Kendi yasamlarinin lideri olurlar.

. Vizyon, misyon ve kisisel hedeflerini tanimlarlar.

. Bu hedeflere ulasmak için gerekli becerileri kazanirlar.

. Yasamdan aldiklari manevi tatmin artar.

. Ayni zamanda sorumluluklarini da yerine getirerek daha verimli bir yasam sürerler.

. Çevreleri ile iliskileri olumlu yönde gelisir.

. Özel ve profesyonel yasamlari arasindaki dengeyi saglarlar.

. Ertelemeyi birakirlar, eyleme geçerler.

. Öz disiplin saglarlar.

. Kaynaklarini daha etkin kullanirlar.

Kisacasi yasam koçu elinizdeki kartlari alip, o eli en iyi sekilde oynamaniza, kimi zaman oyunun kurallarini degistirmenize veya daha iyi bir oyun bulmaniza yardim eder.

SERTIFIKA: Egitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme degerlendirmeleri yapildiktan sonra sertifika almaya hak kazanan  katimcilarimiza MTI (Mind Training Institute) tarafindanUluslararasi  Yasam Koçlugu sertifikasi verilecektir.

* DÖKÜMAN: Kursa katilan her katilimciya Yasam Koçlugu seminer dokümanlari verilecektir.

Yönetici Koçlugu ( Executive Coaching ) Sertifika Programi

Yönetici koçlari, üst düzey yöneticilere koçluk etmekte uzmandirlar. Bir organizasyonda yetki ve gücü elinde bulunduranlarla ilgilenirler. Üst düzey yönetici koçlari bu dünyaya asinadirlar ve o dünyaya uyumludurlar.

Bir üst düzey yönetici tek basina kaldigi bir konumu isgal eder. Sorunlar için çözümleri oldugu düsünülür, insanlar kendilerine yol göstermesi için ona gelir, onun ise, halden anlayan ve kabiliyetli birisiyle isinin baskilari ve güçlükleri üzerine konusmasi kolay degildir. Çogu defa organizasyonda, ümitleri ve düsleri, süpheleri ve korkulari hakkinda gerçekten konusabilecegi hiç kimse yoktur. Iste bir yönetici koçu bu çok önemli rolü yerine getirir.

Daha iyi çalisan bir üst düzey yöneticinin sirket üzerinde çok büyük olumlu etkisi vardir. Bu, fazladan kazanç anlamina gelir.
Batida özellikle ABD de sirket yöneticileri isinde fark yaratmak için koçluk almaktadir . Üst düzey yöneticilerden baslayarak orta düzey yöneticilere kadar tüm yöneticiler koçluk programlarina katilmaktadir. Arastirmalar gösteriyor ki , yönetici  "Degisme" si  ve "Gelisme"si için kullanilan en etkin yöntem koçluk türüdür.

Kendiniz için düsündügünüz degisim ve gelisimin sirketiniz için de yasanmasi için yönetici koçlugu, yöneticilere de verilmesi  dogru olacaktir. Batida büyük sirketlerde Koçluk egitiminin tüm yöneticilere verilmesi ve sirket içinde dahili koçlar tayin edilmesi oldukça yaygin bir uygulamadir .

SERTIFIKA: Egitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme degerlendirmeleri yapildiktan sonra sertifika almaya hak kazanan  katimcilarimiza MTI (Mind Training Institute) tarafindan Uluslararasi  Yönetici Koçlugu sertifikasi verilecektir.

* DÖKÜMAN: Kursa katilan her katilimciya Yönetici Koçlugu seminer dokümanlari verilecektir.

Satis Koçlugu ( Sales Coaching ) Sertifika Programi

Satis ekiplerinin kendilerine özgü ve hedeflerine odakli farkli bir yasamlari vardir. Satis koçlari, satis yöneticilerinin ve ekiplerinin hedeflerine ulasmak için ihtiyaç duyduklari asamalari birlikte belirlemek, çizdikleri yola sadik kalarak bu asamalari en verimli biçimde geçirmek amacini güden koçluktur.

Satis Koçlugu ( Sales Coaching ) Sertifika Programin Detaylari:

© Egitimin ismi: Satis Koçlugu Sertifika Egitimi

© Egitimin süresi: 90saattir.

© Egitimin yeri: Izmir Kisisel Ve Kurumsal Gelisim Akademisi

Sertifika: Egitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme degerlendirmeleri yapildiktan sonra sertifika almaya hak kazanan katilimcilara Uluslararasi Geçerli Satis koçlugu sertifikasi Verilecektir.

# Egitimci: ÖNDER ERGIN ( Kisisel Ve Kurumsal Gelisim Uzmani)

* SERTIFIKA: Egitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme degerlendirmeleri yapildiktan sonra sertifika almaya hak kazanan  katimcilarimiza MTI (Mind Training Institute) tarafindan Uluslararasi  Satis Koçlugu sertifikasi verilecektir.

* DÖKÜMAN: Kursa katilan her katilimciya Satis Koçlugu seminer dokümanlari verilecektir.

Ögrenci koçlugu (student coaching) Sertifika Programi

Ögrenci koçlugu (student coaching) Sertifika programa katilan bireyin program sonrasinda uygulama becerileri kazanacagi konular;

* Vizyon ve Misyon belirlemek.

* Hedefe ilerlerken "Nasil" sorusunun cevabi ve stratejisini belirlemek.
* Basarili insanlarin stratejilerini modellemek.
* Hedefe yürüme kararliliginin gerçeklestirmek.
* Ideal sinavini saglamak.
* Kararsizlik, umutsuzluk vb. olumsuz ruhsal durumlari ortadan kaldirmak.
* Dikkat ve konsantrasyonu en üst düzeye tasimak.
* Daha etkili ve verimli çalismalarini saglamak
* Zamani etkin kullanmasini, dogru ve hizli kararlar almasini saglamak.
* Beynin etkin kontrolünde bir gelecek hazirlamak.
* Alternatif düsünce modelleri gelistirmek.
* Benlik degerlerini fark ettirmek ve gelistirmek.
* Ders çalisma tekniklerini daha etkin düzeye getirmek
* Diger insanlar ile iletisimlerinde ve iliskilerinde etkinliklerinin artmasini ve belirleyici taraf olmanin farkindaligini saglamak.
* Beynini daha etkin kullanmak
* Gevseme ve rahatlama egzersizleri ile kaygiyi minimize etme;
* Konsantrasyon gücünü devamli arttirma
* SERTIFIKA: Egitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme degerlendirmeleri yapildiktan sonra sertifika almaya hak kazanan  katimcilarimiza MTI (Mind Training Institute) tarafindan Uluslararasi  Ögrenci Koçlugu sertifikasi verilecektir.
* DÖKÜMAN: Kursa katilan her katilimciya Ögrenci Koçlugu seminer dokümanlari verilecektir.
Koçluk Sertifika Programlarimizin Avantajlari

Üniversiteyi bitirdiniz ama is yasaminda konunuzla ilgili daha derin bilgiye ihtiyaciniz oldugunu anladiniz. Zamaniniz kisitli, üstelik bütçeniz de sinirli. Koçluk Sertifika programlari ile kisa süre içinde, ilgi duydugunuz meslek hakkinda yeni beceriler, uluslararasi deneyim ve bazen de is deneyimi kazanirsiniz. Sertifika programlari 7 gün ile 12 ay kadar degisen uzunluktadir. Koçluk Sertifika programlari bitimi, kazanmis oldugunuz bütün pratik ve gerçek is yasamindan alinmis bilgileriniz mesleginizdeki ilk sabahtan itibaren etkin ve kolayca uygulayabilir ve diger meslektaslariniz arasinda farkli bir bakis açisiyla islerinizi devam ettirebilirsiniz. Koçluk Sertifika programlari lisans veya yüksek lisans programlarina oranla çok daha hizli ve ucuzdur. Basvuru kosullari nispeten daha kolaydir. Is yasaminizin size sundugu kisitli zaman diliminde kendinize uygun herhangi bir tarihte baslayan programi bulma sansiniz yüksektir.

Ücretsiz ön görüsme yapmak için bizden randevu almaniz yeterli olacaktir.

Koçluk egitimleriyle ilgili detayli bilgi için :

Izmir'deki Koçluk egitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numarali telefondan ulasabilirsiniz veya burayi tiklayabilirsiniz.

Antalya'daki Koçluk egitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numarali telefondan ulasabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimi tiklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - -
Koçluk Egitimi Nedir? başlıklı 2314 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın