• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Koçluk Merkezi

Koçluk Merkezi
Koçluk

'Koç, bunu yaparken herhangi bir tavsiyede bulunmaz, yaptigi sey sadece bireyin kendi içindeki potansiyelin farkina varmasini ve bunu etkili kullanmasini hedefler.

Koçluk bir çesit danismalik degildir.

Danismanlara çalistiklari kisilerin ihtiyaçlarini belirlerler ve bu ihtiyaçlar ile ilgili olarak hangi kaynaklari kullanacaginiza ve nasil bir yol izleyeceginize karar verir. Kisaca size yol gösterir.

Koçluk ise; koçluk süreci basladiginizda ise, koçunuz ve size herhangi bir tavsiyede bulunmaz, yaptigi sey sadece kisinin kendi içindeki potansiyelin farkina varmasini ve bunu etkili kullanmasini saglar.

Koçluk bir çesit psikoterapi degildir.Psikoterapistler, belli bir sorunu, onu olusturan sebeplere ve kosullara bakarak olustugu asamada çözmeye odaklanir. Koçlar ise belli bir durumu olusturan sebeplerle ilgilenmezler ..Bulundugunuz yerle ulasmak istediginiz yer arasindaki mesafeye ( gelecege ) odaklanirlar..

Koçluk sistemi "sorunlari olan" kisiler ile ilgilenmez. Koçlugun temel hedefi, kisilerin yasam kalitesini artirmayi hedefler.

'

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
Koçluk Merkezi başlıklı 1658 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın