• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Koçluk Programi

Koçluk Programi
Koçluk

Koçluk, kişilerin ya da kurumların, olmak istedikleri konumla bulundukları konum arasındaki mesafeyi, geleceğe odaklanarak ve eyleme geçerek kapatmasının sistemidir.

Koç ve danışan ilişkisini diğer ilişkilerden ayıracak en önemli özellik Koç'un yanıtlara sahip olmaması yanıtları danışanın kendi içinde bulamasını sağlamasıdır. Koç her görüşmede sorular sorarak bireyin yanıtlarını bulmasına yardımcı olur. Dışarıdan alınan destek çekildiğinde sistem çökmez. Birey, benzer sorunlarla karşılaştığında sorunu kendi kendine bulma ve çözme becerisine sahip olur. Tıpkı bir adamın balık tutmayı öğrenerek hayati boyunca balık yiyebileceği gibi koçluk ilişkisiyle danışan kendi kariyerini kendi yönetebilecek beceriyi kazanarak büyük ölçüde kendi kendisinin koçu olabilir. İşte bu nedenle koçluk en sağlıklı kariyer desteği olarak görülmektedir.

Koç tavsiye ve önerilerde bulunmaz, yönlendirme yapmaz ayrıca yanıtlara da sahip değildir. Bu çok önemli bir ayrımdır. Yillarca yönlendirme ağırlıklı bir eğitim sisteminden geçmiş ve doğru yanıtları almaya alışmış bireyler için koçluk yöntemini benimsemek ve adapte olmak biraz zaman alabilir. Genelde beklentiler hep yönlendirilme ve yanit isteme yönünde olsa da cesur, keşfetmekten hoşlanan, değişime açık insanlar için koçluk yaklaşımıyla is yaşamında kalıcı tatmin ve mutluluğu yakalamak son derece keyifli ve kolaydır.

 

'Koçluk, bir koç ve danışan arasındaki, konuları belirledikleri, çözümleri inşa ettikleri bir dizi diyalogdan oluşmaktadır. Konusunda tecrübeli olan koç, danışanının kişisel gelişimi ve öğrenme sürecine katkıda bulunacak olan görüşmeyi yürütür. Bir yandan da, hem koç hem de danışan, danışan dünyasının değişmez gerçeği olan değişimle mücadele ederler. Farkındalığı artırmak, hedefleri belirlemek, bir hareket planı tasarlamak ve bu planı uygulamak, yönetici koçluğu programı süresince sıklıkla üzerinde durulan konulardır. Bunun yanı sıra, danışanının karşılaşmış olduğu zorlayıcı sorunların da üzerinden geçilir. 


Koçluk, danışanının ajandayı belirlediği ve sürece hakim olduğu, eğitim ve danışmanlıktan çok farklı bir süreçtir. Koçun görevi, danışanların, kendi çözümlerini bulmaları ve onları uygulamaları için, desteklemek ve zorlamaktır. Koçlarımız, danışanlarına değer katabilmek için, hayat deneyimlerini, duygudaşlık, dinleme ve soru sorma yeteneklerini kullanırlar. Gizlilik prensipleri dâhilinde, genellikle 6-12 ay gibi bir sürede tamamlanan bu süreç danışanlar için çok faydalı bir süreç olmaktadır. 


Koçluk Eğitimlerinin Yararları

 

→ Koçluk eğitimi ile kendinizi ve potansiyelinizi keşfedeceksiniz,


→  Öz disiplin sağlarsınız. Farkındalığınız artar.


→ Sorunlu anlar ya da kişilerle mücadele etme yeteneğiniz gelişecektir.


→ İşinizi daha güzel bir geleceğe taşıma imkânını bulacaksınız.


→ Koçluk eğitiminin sayesinde önceliklerinizi belirleme şansınız yükselecektir. Farkındalıklarınız  maksimum seviyelere yükselecektir.


→ Kaynaklarınızı daha etkin kullanmayı öğreneceksiniz.


→ Koçluk   eğitimi ile hatalarınızdan ders çıkarır, sürekli öğrenerek, işinizde gereken yenilikleri gerçekleştirerek bulunduğunuz bölüm veya birimin performansını artırırsınız.

 

→ Koç olarak ataletten kurtulup, pozitif yönlü  harekete geçebilme gücünü kendinizde  bulacaksınız,

 

→ İşinizi  istediğiniz gibi kontrol edebileceğinizi anlayacaksınız,


→ İşinizde yâda gündelik hayatınızda Yükselme, tatmin, isteklendirme hissedeceksiniz


→ Zor anlarda neler yapacağınıza dair kafanız şimdikinden çok daha rahat olacaktır.


→ Yaşamınızın lideri olacak, işyerinizde aranan ve takdir edilen kişi olacaksınız. Size bütün bunları yöneticiler için koçluk eğitimleri kolayca sağlayacaktır.

Koçluk Çeşitleri


Farklı durumlar için farklı koçluk hizmeti sunmaktayız. İnsanlarımızın gereğince ödüllendirilmesini isteriz Hızla ve sürekli değişen ve gelişen günümüz dünyasına ayak uydurabilmek için değişimi hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline getirmeliyiz. Unutmamak gerekir ki dünya değişmeyen tek şey değişimdir. Ancak bu şekilde varlığımızı sürdürür, geliştirir ve hayatımızda istediğimiz sonuçları elde edebiliriz.

 

Saygın Coaching & Consulting gerçek ve kalıcı değişimi hayatlarınıza taşımanıza yardımcı olmak ve Koçluk ismi verilen bu güçlü değişim ve gelişim teknolojisini sizlere kaliteli, etik ve uluslararası standartlarda ulaştırabilmek için kurulmuş bir eğitim ve danışmanlık şirketidir.  

 

Saygın Coaching & Consulting aşağıdaki konularda size destek vermekten mutluluk duyar.

 

© Yaşam Koçluğu


© Yönetici Koçluğu

 

© Kurumsal Koçluğu

 

© Kariyer Koçluğu

 

© İlişkiler Koçluğu

 

© Ebeveyn Koçluğu

 

© Öğrenci Koçluğu

 

© Aile Koçluğu

 

© Satış Koçluğu

 

© Sağlık Koçluğu

 

© Çocuklar ve Gençler için Koçluk

 

Ayrıca Saygın Coaching & Consulting, Koçluk Yetiştirme Eğitimleri İle Sizleri Farklı Bir Mesleğin Kapılarınız da Açıyor.

 

©  Certified Coach Eğitimi

 

©  Professional Certified Coach Eğitimi

 

© Master Certified Coach Eğitimi

 

© Yaşam Koçu Yetiştirme Eğitimi

 

© Yönetici Koçu Yetiştirme Eğitimi

 

© Kurumsal Koç Yetiştirme Eğitimi

 

© Kariyer Koçu Yetiştirme Eğitimi

 

© İlişkiler Koçu Yetiştirme Eğitimi

 

© Ebeveyn Koçu Yetiştirme Eğitimi

 

© Öğrenci Koçu Yetiştirme Eğitimi

 

© Aile Koçu Yetiştirme Eğitimi

 

© Satış Koçu Yetişme Eğitimi

 

© Sağlık Koçu Yetişme Eğitimi

 

Saygın Coaching & Consulting, ihtiyacınız olan koçluk konularında siz değerli dostlarına yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Neleri ümit ediyor, neleri düşlüyorsunuz? Sizin için önemli olan nedir? Layık olduğunuz her şeye sahip misiniz? Sizin için neler mümkündür? Koçluğun temelinde başka insanların gösterdiği mükemmelliği , başarıyı , gücü , odaklanmayı modelleme , onu kendimize uygulama yatmaktadır . Bu yönden bakıldığında hepimiz zamanın nasıl işlediğini anlayabilir ve sonra “zaman yeteneklerimizi” kullanma kapasitemizi geliştirebiliriz . 

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almaniz yeterli olacaktir.


Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için +90(232) 422 59 54 - +90(535) 667 32 24 numaralı telefondan 

ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimi için tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka Koçluk eğitimlerimiz için +90(232) 369 50 81 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.


Muğla'daki Koçluk eğitimlerimiz için +90(252) 213 00 98 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.

Denizli'deki Koçluk eğitimlerimiz için +90(258) 213 0 999 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.


Antalya'daki Koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.


Ankara Koçluk eğitimlerimiz için 90(312) 419 10 21 - +90(532) 207 68 06 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Ankara Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
Koçluk Programi başlıklı 1767 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın