• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Koçluk Seminerleri

Koçluk Seminerleri
Koçluk

Koçluk koç ve koçluk alan kişi arasında oluşturulan profesyonel bir paylaşım sürecidir.  Bireylere ve kurumlara destek sağlayan özel bir süreç programıdır. Koçluk, kişinin yasama dair farkındalığını, mutlu ve başarılı yasama becerisini arttırmaya, içsel kaynaklarına ulaşma, kaynakları istenildiği biçim ve süreklilikte kullanmasına destek sağlayan özel bir süreç programıdır.

Koçluk; güçlü soru sorma becerilerini geliştirmeyi, "koçluk alanında" kalarak kişilerin kendi kaynaklarını harekete geçirmeleri ve gerçekte ne istediklerini, bu isteklerine nasıl ulaşabileceklerini, kararlılıkla sonuca ulaşmak üzere bu isteklerini nasıl sürdürebileceklerini ve ulaşılacak sonucun net tanımını nasıl yapabileceklerinin yaklaşımlarını ortaya koyan bir disiplindir.

Kim Bir Koçla Çalışır?

. Kariyer kararları almak isteyenler

. Meslek seçiminde kararsızlık çeken gençler

. Hayatlarını planlamakta güçlükler yasayanlar

. Bir türlü hayallerini, hedeflerini gerçekleştiremeyenler

. İlişki problemleri yasayanlar ve iletişimlerini daha geliştirmek isteyenler -gerek is yaşantılarında; gerek aile ve gerek ise arkadaşlıklarında

. Çeşitli yeteneklerini geliştirmek isteyenler ya da yeni yetenekler kazanmak isteyenler.

Kısacası, her türlü hayallerine, amaçlarına, hedeflerine ulaşmak isteyip bunda zorluk yasayanlar ve çeşitli konularda kendilerine destek olacak, onlara moral ve enerji verecek birine ihtiyaç duyanlar, hayatlarının her anında bir yasam koçuna sahip olup diledikleri sürece bu karşılıklı paylaşım ve destekten yararlanabilirler.

Koç, bu yol arkadaşlığında sürece hâkim olan, sezgileri ile çözüme odaklanabilen, kişinin başarısına engel olan kişilerin çıkmazlıklarını görebilen, gördüğü bu çıkmazları aşması konusunda gerekli eylemleri planlayabilen ve değişimleri takip edip süreci izleyen kişiye denir.

Koç, kişi ve kurumlara gelecekte bulunmak istedikleri yer ile an itibariyle bulundukları konum arasındaki boşluğu doldurarak, olumlu farklar ve zenginlikler yaratmayı meslek edinen kişidir.

Koçluk Nedir? Ne Değildir?

Sahip olunan iç potansiyeli, değişime, gelişime, eyleme ve başarıya dönüştürme sanatıdır.

Düşünmek ve yapmak arasındaki açığı kapatır.

Vizyonunuzu belirlemenize ve nasıl gerçekleştireceğiniz ile ilgili yollar keşfetmenize yardımcı olur.

Şu anda olduğumuz yer ile olmak istediğimiz yer arasındaki mesafeyi en kısa sürede aşmamızı sağlar.

Koç akıl vermez, tavsiye etmez, kişi zaten ihtiyacı olan herşeye sahiptir, tam ve eksiksizdir, koç bunun farkına varılmasını sağlar.

Koç sorgular, güçlü sorularla düşündürür, en uygun çözümün  bulunmasını sağlar.

Koç, kişinin pozitif duygularını ortaya çıkararak, kendi kendini motive etmesini sağlar.

Geleceğe odaklanmayı sağlar, eyleme geçmeyi kolaylaştırır.

Koç kişiyi yolda tutan iyi bir yol arkadaşıdır. 

Ancak Koç,

Tavsiye ve önerilerde bulunmaz,

Yönlendirme yapmaz,

Terapi yapmaz, teşhis ve tedavi uygulamaz,

Yargılamaz,

Geçmişe ve negatife odaklanmaz,

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almaniz yeterli olacaktir.


Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için +90(232) 422 59 54 - +90(535) 667 32 24 numaralı telefondan 

ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimi için tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka Koçluk eğitimlerimiz için +90(232) 369 50 81 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.


Muğla'daki Koçluk eğitimlerimiz için +90(252) 213 00 98 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.

Denizli'deki Koçluk eğitimlerimiz için +90(258) 213 0 999 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.


Antalya'daki Koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.


Ankara Koçluk eğitimlerimiz için 90(312) 419 10 21 - +90(532) 207 68 06 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Ankara Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - -
Koçluk Seminerleri başlıklı 2932 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın