• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Koçluk Eğitimi

Muğla Koçluk Eğitimi
Koçluk

Koçluk, yeni bir görevi yapmaniza, seçtiginiz meslekte performansinizi gelistirmenize, yeni bir beceri gelistirmenize ya da bir problemi çözmenize yardim edecektir. Genel bir ifadeyle, birçok insan yönünü ,dengesini bulmak ve hedefine ulasmak için koçlara basvurmaktadir. Yasam koçlari insanlara daha iyi bir yasam elde etmekte size yardim ederler.

Ticari isletme koçlugu, giderek, üç sebepten dolayi önemli hale geliyor. Insanlar  artik profesyonel bagliliklarini isverenlerinden kendilerine yöneltmektedirler. Yani birçok isvereni kapsayan kariyerlerine yatirim yapiyorlar. Dolayisiyla sirketler artik anladilar ki, en iyi adamlarini muhafaza etmenin tek yolu, onlara yatirim yapmak, onlari gelistirmek ve koçluk da bunu yapmanin en iyi yoludur. 

Ikincisi , kilit elemanlarin koçluk almasi bir sirketin kaynaklarinin en odakli kullanilmasidir; zira bu, kaynaklari en çok ihtiyaç duyulduklari yerlere getirir.

Üçüncüsü ise, ticari isletmelerdeki egitimlerin uzun vadeli sonuçlari çogu kez hayal kirikligi yaratir. O gün egitimde büyük bir basarili olabilirler belki, ama egitime katilanlar ertesi gün ayni büroya gider, kendilerine ayni sekilde davranan ayni insanlarla çalisirlarsa, eski davranislarina dönerler; çünkü her sey bu eski davranisi destekleyecektir. Bu yüzden egitimin epey bir kismi, uzun vadede heba olmus paradir, çünkü bu egitim sürdürülebilir bir degisime yol açmaz. Bununla birlikte egitimin ardindan katilimcilara kilavuzluk edecek, yaratilan sevk ve heyecani canli tutacak ve onlarin 'her zamanki is yine' havasina karsi koymalarina yardim edecek bir koçla, bu degisimlerin daha fazla kalici olma sansi vardir. Koçluk becerileri ayrica, bir yöneticinin becerilerini ölçülemeyecek kadar artirir.

Genel olarak koçluk size, dikkate deger ölçüde etkin bir sekilde insanlara yardim etme yolu sunar. Ayrica becerilerinizi kendi kendinize koçluk yapmakta da kullanabilirsiniz. Koçluk, bir beceriler takimi, harika sekilde ödüllendiren ve devamli olarak yayilan bir meslektir

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
Muğla Koçluk Eğitimi başlıklı 1972 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın