• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Antalya Ögrenci Koçlugu

Antalya Ögrenci Koçlugu
Öğrenci Koçluğu

Öğrenci Koçluğu; akademik yaşamda başarı becerilerini arttırma amacıyla öğrenci ile koç arasında kurulan işbirliğidir.


Öğrenci Koçluğunun amacı; öğrenciyi hedefleri doğrultusunda yönlendirmek, motive etmek ve onun bu süreç içinde yaşadığı zorluklarla baş etmesini sağlamaktır. Başarılı bir sporcu koçunun oyuncuları için yaptığı, hedeflere ulaşmada isteklendirme odaklı çalışmaları, öğrenci koçu öğrencisi için yapar. Öğrenci Koçu, öğrencinin hedeflere ulaşmasını destekler, öğrenme motivasyonunu arttırır, öğrencinin akademik çabalarını sonuca ulaştırmasını sağlarken, ihtiyaç duyduğu becerileri geliştirir.

 

Öğrenci Koçu, öğrenciye odaklanarak öğrenci ve aile ile birlikte öğrencinin başarma isteğini arttırıcı çalışmalar yapar. Çalışma programını oluşturur, çalışma ortamını düzenler, sorunlarıyla ilgilenir. Öğrencinin okulu ile iletişim halinde ders başarısını takip eder. Birlikte ders çalışırlar, birlikte yaşamı paylaşırlar.

 

İstenen performansa ulaşmak için koç ve danışan arasında kurulan planlı bir gelişim ilişkisidir. Danışanın özel ve profesyonel yaşamda gelişiminin sağlanmasını hedefleyen ve tümüyle güven ve gizlilik esasına dayanan bir süreçtir. Hayatın dinamikleri içinde her an oluşacak yeni olayları kontrol etmek için ve farkındalıklar  yaşayıp çözümlere ulaşmak için  destek olur.

Koçluk çalışması, kararlılık ve devamlılık gerektiren bir çalışmadır. Koç kişi geleceğini inşa ederken, kişinin içindeki potansiyelin ortaya çıkmasını sağlar, kişiyi motive eder, çözüme odaklar, yeni hedefler bulunmasını sağlar, hayatı kontrol etmeyi ve problemler yerine çözümlere odaklanılmasına yardımcı olur.

Değişimi sağlar, bu değişimi sürdürebilir hale gelmesine yardımcı olur. Korkularla baş edilmesine ve duyguları kontrol etmeye destek olur. Tabii bunun sonucu kişinin hayatında başarı, mutluluk ve doyum olarak döner. Koçlar süreci yönetir, dolayısıyla koçluk süreç ve çözüm odaklıdır. Buna göre belli bir zaman koçluğun sürdürülmesi gerekir ki değişim hayatın bir parçası haline gelebilsin. Sonuç olarak, yaşamın her alanında destek olacak ve bu yolculukta yol arkadaşlığı yapacak koçluk oldukça etkilidir.


ÖĞRENCİ KOÇLUĞU İŞLEYİŞİ


Öğrencilerle 2 haftada bir görüşülür.

Her seansta farklı uygulamalar kullanılır.

NLP, imajinasyon teknikleri koçluğu destekleyen diğer tekniklerdir.

Öğrencinin gelişimi sağlanırken ebeveynleri de aynı gelişim süreci içinde tutulur.

Tüm görüşmelerde gizlilik esas alınır.

Tüm seanslar sonunda yeni eylem adımları oluşturulur.

Hafıza teknikleri, öğrenmeyi öğrenme teknikleri ve anlayarak hızlı okuma teknikleri gerektiğinde gelişimin sağlanması açısından öğrenciye verilir.


Zaman içinde öğrenciye mentörlük yapılarak öğrencinin gelişmesi sağlanır.

Bu programdaki en değişik çalışmalarımızdan biri de öğrencilerimizin "Ben" kavramını netleştirmek ve "Bireysel farkındalık" sağlamak. Bunlar çok önemli aslında, neden mi önemli? Çünkü "Ben" kavramı ile öğrencimiz hedefini belirliyor, "Bireysel farkındalık" kavramı ile de hedefini şekillendiriyor. Doğal olarak, bu çalışmalarımız da öğrencilerimizin bütün geleceği ile ilgili.

Koçluğu uzun senelerden beri yaptığımız doğrultuda; doğruların ışığında ve gerçekleri ortaya koyarak, öğrencilerimize hedeflerini anlamlı bir şekilde tespit etmelerini, bu hedefe ulaşmak için etkin, disiplinli ve planlı çalışma yöntemlerini kullanmalarını sağlamaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bunun sonucunda da öğrencinin kendisi ve çevresi tarafından algılanan etkin sonuçlar elde ediyoruz.


Çünkü her öğrencinin bilişsel kapasitesi, algısı, öğrenme biçimi farklı, o yüzden biz, sıkılmadan, her öğrencimiz için, kendi kariyer hedeflerini oluşturduktan sonra, bireysel ve özgün çalışma-takip-görüsme programları hazırlayarak, amaca ulaşabilen farklı bir yön çiziyoruz.


KİMLER ÖĞRENCİ KOÇLUĞUNA İHTİYAÇ DUYAR?


Sınavlara hazırlanan, kendisini stres altında hisseden öğrenciler,

Sınav esnasında çok heyecanlanarak bildiklerini unutan öğrenciler,

Sınavlardan korkan öğrenciler,

Ders çalışma esnasında zihnini derse odaklanmada zorlanan öğrenciler,

Ders çalışma yöntemini bilmeyen öğrenciler,

Ders çalışmayı erteleyen öğrenciler,

Çalıştıkları dersi hafızalarında tutamayan öğrenciler,

Öz güven sorunu yaşayan öğrenciler

Başarısız olacağından korkan öğrenciler,

Gelecekte hangi mesleğin kendine uygun olduğunu tespit edememiş öğrenciler,


Öğrenci Koçluğu ; 

. Öz-farkındalığı sağlama

. Gerçekçi ve uygun hedefler belirleme

. Öz saygı ve öz güven arttırma yöntemleri

. Doğru iletişim kurabilme yeteneği

. Motivasyon teknikleri

. Zaman denetimi ve planlama

. Sınav kaygısının önüne geçme

. Verimli ders çalışma teknikleri

. Karar verme yetisini geliştirmek

. Farklı pencerelerden bakabilme yetisi

. Empati kurma yetisi

. 'BEN' kavramını ortaya çıkarma

 

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


Öğrenci Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için:


İzmir Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Öğrenci Koçluğu tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için +90(232) 369 50 81 - +90(532) 100 11 65 numaralı 

telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Öğrenci Koçluğu  tıklayabilirsiniz.


Muğla Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için +90(252) 213 00 98 - +90(532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Öğrenci Koçluğu tıklayabilirsiniz.


Denizli Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için +90(258) 213 0 999 - +90(532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Öğrenci Koçluğu tıklayabilirsiniz.


Antalya Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Öğrenci Koçluğu  tıklayabilirsiniz.


Ankara Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0(312) 419 10 21 - +90(532) 207 68 06 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Ankara Öğrenci Koçluğu  tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - -
Antalya Ögrenci Koçlugu başlıklı 1429 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın