• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı

Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı
Öğrenci Koçluğu

Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de eğitim sisteminde artık öğrenci koçluğunun yerleşeceğini vurgulamak gerekir. Saygın Coaching & Consulting olarak uzman kadromuzla,  öğretmenler için gözde bir meslek olan “ÖĞRENCİ KOÇLUĞUNU” sizin de yapabilmeniz için bu programı ULUSLARARASI standartlarda sizinle paylaşıyoruz. Saygın Coaching & Consulting kalitesi farkıyla gelişmek ve geliştirmek isteyen tüm katılımcılarımızı “ULUSLARARASI ONAYLI ÖĞRENCİ KOÇLUĞU SERTİFİKA PROGRAMINA” bekliyoruz.

Dershanelerin kapatılması konusundaki belirsizliklerin de olumsuz olarak etkilediği eğitim sektöründe, öğretmenler mesleklerini icra etme noktasında çeşitli sorunlarla karşı karşıya kaldı. Dershanelerin kapatılması, mezun olduktan sonra atanamama, tayin durumunun belirsizliği ve gelir yetersizliği gibi nedenlerle çeşitli sorunlar yaşayan öğretmenlere “ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KOÇLUĞU SERTİFİKA PROGRAMI” yeni bir fırsat yaratıyor.  Öğrenci koçluğu öğretmenlerin sürekli belirsizleşen durumuna avantaj sağlayarak   öğretmenlerin gelirlerini yükseltmeleri için büyük bir avantaj oluşturacaktır.

Kaliteli bir eğitim koçu, özel ders veren bir öğretmene göre çok daha iyi ücretlerle  çalışabilmektedir. Bugün özel ders saatlerinin ücretlerinin en az 2 katı ücretlerle yalnızca öğrenci koçluğu seansları uygulanmaktadır. Bunun  yanı sıra Öğrenci koçluğu özel dersle birleştirildiğinde hem öğrenciye hem de öğretmene çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Gelecekte bu programın öneminin giderek artacağının altını çiziyoruz.  Öğrenci Koçluğu Aileler sınavlara hazırlanan çocuklarının özel ders öğretmenleri yerine, onların hem eğitim hem de sosyal hayatlarıyla ilgilenecek; onlara sınav motivasyonu sağlayacak koçlarla çalışmasını tercih ediyor. Çünkü ders çalışırken konsantrasyon eksikliği yaşayan, ders çalıştığı halde başarısız olan, okulda ve evde uyumsuz tavırlar sergileyen çocuklar ne tür imkânlar verirseniz verin, arzulanan hedefe ulaşamaz. Oysa bu sorunlar Öğrenci Koçları aracılığıyla kolaylıkla çözülebilir.

Saygın Coaching & Consulting; Öğrencilerimizin  var olan mevcut kapasitelerini ortaya çıkarabilmeniz ve bu kapasiteyi daha etkili kullanabilmeleri için, onlara koçluk yapabilmeniz için bu programı hazırladı. Koçluğu eğitim için düşünürsek; çok sayıda öğrencinin o gencecik bedenleriyle üstesinden gelmek için çalıştıkları ve zorluk çektikleri sınav sürecinde yaşanan büyük gel gitler, iniş çıkışların yaşandığı tartışılamaz bir gerçektir. Aslında çoğu zaman öğrenciler yapmaları gereken ve yapmaları gerekmeyen şeyleri bilmektedirler. Ama bilmek yapabilmek anlamına gelmediği için bu bilinenler uygulamaya geçirilemediği için öğrenciler bu konuda çok fazla sıkıntı yaşamaktadırlar. Durum böyle olunca aileler elleri kolları bağlanmış, ne yapacaklarını bilemez bir hale gelirler Öğrenci koçluğu; bu durumda bulunan öğrenciler için çok değerli bir yol arkadaşlığıdır. Onu sonuca götürmek konusunda son derece önemli bir görev üstlenmektedir.

Öğrencilerin yaşadıkları genel sıkıntılar doğru, yerinde ve gerekli adımları atamamak, hedef belirleyememiş olmak nedeniyle isteklendirme sıkıntıları yaşamak ve harekete geçemiyor olmak, kararlılığı sürdürememek biçiminde özetlenebilir.

Öğrenci koçluğu; bu durumda bulunan öğrenciler için çok değerli bir yol arkadaşlığıdır. Onu sonuca götürmek konusunda son derece önemli bir görev üstlenmektedir. Öğrencilerin yaşadıkları genel sıkıntılar doğru, yerinde ve gerekli adımları atamamak, hedef belirleyememiş olmak nedeniyle motivasyon sıkıntıları yaşamak ve harekete geçemiyor olmak, kararlılığı sürdürememek biçiminde özetlenebilir. Bu durumda olan öğrencilerle çalışma yapıldığında arzu edilen noktalara gelindiği ve istenilen sonuçların alındığı da bir gerçektir. Sınav başarısı ile alakalı olarak genel ilkeler ve doğrulardan söz edilebilir; düzenli çalışmak, bilgi eksikliklerini kapatmak, psikolojik süreçleri kontrol altında tutmak gibi. Ancak unutulmamalıdır ki her genç farklı özelliklere sahip olduğu için her genç üzerindeki çözüm yolları da farklı farklı olacaktır. Kişiye özel çözüm yöntemleri ile ve kişiye özel yaklaşımlar sergilenerek gencin kendini daha rahat ifade edebildiği bir yol arkadaşıyla hedefine doğru hızla yol alması çok daha kolay olmaktadır. Böyle bir çalışmayla aile ile genç arasındaki ilişki de zedelemeden, bu zorlu zaman dilimi rahat bir biçimde aşılmış olur. Herkesin hayattan alabileceğinin en iyisini alması ve bunun için tüm potansiyelini görmesi, kullanması, karşısına çıkan fırsatların farkına varması ve bu fırsatları değerlendirmesi dileğiyle.

Öğrenci Koçluğu Sertifika Programının içeriği:

© NLP Tanımı ve Öğrenme İlkeleri?

© Koçluk ve Tanımı?

© Koçluk Modelleri?

© Koç ile Terapist arasındaki fark?

© Eğitim Koçluğu?

© Öğrenci Koçluğu?

© İş-birlikçi koçluk?

© Koçluğun 3 desteği o Değerler o İnançlar o Hedefler?

© Koçluk Süreci ve Yapısı

© Koçluk Sanatı?

© Etkin Dinleme ve Soru Sorma Teknikleri?

© Hedeflerle Çalışma?

© Sonuç odaklılık?

© Başarı için erişilebilir hedefler koyma ve Öncelikleri Belirleme?

© Bireysel ve Kurumsal hedeflere ulaşma?

© Koçluk Engelleri?

© Koçluk Uygulamaları?

© Etkili İletişim

© NLP İletişim Modeli?

© Meta Model Dil kalıpları?

© Pozitif Geri-bildirim verme?

© Uyum ve Güven Sağlama?

© Empati Kurma?

© Kalibrasyon ve Duyusal Keskinlik?

© Düşünme© Algılama

© Öğrenme Modelleri

© Görsel Öğrenenler

© İşitsel öğrenenler

© Dokunsal öğrenenler?

© Gözle erişim ipuçları Başkalarının düşünme biçimini anlamak?

© Meta Programlar

© Öğrenmeyi öğrenme

© Motivasyon stratejileri

© Zihinsel ve Duygusal hazırlık teknikleri

© Rahatlama egzersizi

Eğitimin ismi: ÖĞRENCİ KOÇLUĞU SERTİFİKA PROGRAMI

Eğitimin süresi: 5 TAM GÜN

Eğitimin yeri: Saygın Coaching & Consulting

Sertifika: Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan katılımcılara uluslararası geçerli ULUSLARASI ÖĞRENCİ KOÇLUĞU sertifikası verilecektir.

Döküman: Her katılımcıya ÖĞRENCİ KOÇLUĞU seminer dökümanları verilecektir.

Programın Amacı: Öğrencilerin nedenlerini bile tam olarak anlayamadığı eğitim ve öğrenim dönemini bütünsel bir yaklaşımla desteklemek ve hem akademik hem de özel hayatlarına aile ve okul dönemini de isin içine katarak hayatlarındaki amaçla araçların dengeli bir şekilde ilerlemesini yasamalarını devam ettirecek modelleri uygulamaları ile öğretmektir. 

Öğrenci Koçluğu Sertifika Programın Kariyerinize Ekledikleri:

.    Öğrenciye öğrenmeyi öğretmeyi öğretecekler,

.    Aktif okumayı öğretebilecek pozisyona gelecekler,

.    Pratik ve etkili iletişim kurma tekniklerini öğrenecekler,

.    Dinlemenin etkisini öğrencileri ile kullanabilecek hale gelebilecekler,

.    Öğrenci ve aile ye ihtiyaç analizi yapabilecekler,

.    Ve daha birçok beceriye sahip olabilecekler...


Öğrenci Koçluğu Sertifika Programın Katılımcıların Kazanımları 


. Yeni bir meslek olan Öğrenci ve Eğitim Koçluğu alanında başka ek bir eğitim almaya gerek duymaksızın çalışmalarını sağlayacak beceriyi kazanmak 


. Öğrenci ve aileleri ile yürüttükleri birebir görüşmelerde NLP Tabanlı koçluk yöntemleri basta olmak üzere diğer koçluk ekollerine hâkim olarak yöntemlerini öğrencilerin yas gruplarına uygun bir şekilde kullanmak 


. Öğrenci üzerinde değişim ve dönüşüm gerçekleştiren soru sorma yöntemlerini öğrenmek 

 Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

 


Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı İle ilgili detaylı bilgi için :


İzmir Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı  için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı tıklayabilirsiniz.İzmir Karşıyaka  Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı  için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Öğrenci Koçluğu Sertifika Programını tıklayabilirsiniz


Denizli’deki  Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı    0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Öğrenci Koçluğu Sertifika Programını tıklayabilirsiniz.


Antalya  Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı   eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Öğrenci Koçluğu Sertifika Programını tıklayabilirsiniz.


Muğla Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı  eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Öğrenci Koçluğu Sertifika Programını tıklayabilirsiniz.


Ankara Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı  eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Ankara Öğrenci Koçluğu Sertifika Programını tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı başlıklı 2102 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın