• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Online Koçluk

Online Koçluk
Online Koçluk

Kişisel gelişimle yakından ilgilenen pek çok insan kitaplardan, medyadan takip ederek topladıkları bilgilerle, deneyimlerini bir araya getirerek kendilerini geliştirmeye, değiştirmeye çalışırlar. Ancak elde edilen bu bilgilerin kişinin kendisine uygulaması, kişinin motive edilmesi ve hızlı farkındalık kazanması için bir aynaya ihtiyacı vardır.

Bilgi uygulanmadığında sadece bir sözden ibarettir. Bugün pek çok bilgiyi kolaylıkla elde edebilirsiniz, ancak onu hayata geçirmeye gelince de orada takılır kalırsınız. Oysa koçluk aldığınızda çok daha çabuk harekete geçer ve sorun yaşadığınızda da eskiye oranla yola daha güçlü devam edersiniz.

'Koçluk, bireyin bulunduğu yerden olmayı arzu ettiği yere ulaşmasını sağlayan yol gösterme sürecidir. Bir bireyin profesyonel ve bireysel başarısına, is performansına, liderlik ve yönetim yetkinliklerine, bire bir çalışma yöntemiyle odaklanarak kurulan bir danışmanlık ilişkisidir. Bu ilişki danışan ve koç arasındadır.

Koçluk, fark ettirme faaliyetidir. Bireyin kendisini ve çevresinde olup biten olayları bambaşka bir pencereden çözüm odaklı bir bakış açısı aracılığıyla görebilmesini sağlayabilmektir.

Bilinenin aksine Online ya da telefon görüşmeleri yoluyla da çalışmalar yürütülebilmektedir. Online koçluk, hayatımızde her hangi bir kısıtlamaya gerek olmaksızın ayıracağımız en az 30 dakikalık bir telefon görüşmesi ile bulunduğumuz yerden gereksinim duyduğumuz desteği anında alabilmemizi sağladığı için yurt dışında en çok tercih edilen koçluk tipidir.

Sağladığı en önemli yarar; ihtiyacınız olan her AN, ulaşım problemi yasamadan bulunduğunuz yerden koçunuza ulaşabiliyor olmanızdır.

Online Koçluk süreci nasıl yürür?

Koç, danışanını sanal ortamda dikkatle, özenle, derinlemesine dinler ve yönlendirici olmayan ucu açık sorularla danışan da yeni bakış açıları ve farkındalıklar meydana getirir. Bireyin kendisini tanımasını, güçlü yönlerini, potansiyelini görmesini, gerçekten ne istediğini anlamasını, kendisini neyin sinirlediğini neyin cesaretlendirdiğini fark etmesini, bu yönde seçeneklerini belirlemesini, kendisi için en uygun seçeneğe karar vermesini ve bu kararı doğrultusunda faaliyete geçmesini sağlar.

Online Koçluk hizmeti bireyin mevcut durumu, düşünce yapısının, alışkanlıklarının, ön yargılarının, yasama bakışının, davranışlarının bir sonucudur. Dolayısıyla farklı bir duruma ulaşmak için, bireyin öncelikle kendi düşünce yapısını, alışkanlıklarını, ön yargılarını, yasama bakışını, davranışlarını değiştirmesi gerekir. Bireyin kendisiyle ilgili farkındalığının artması olumlu bir başlangıç olmakla beraber arzu ettiği sonuca ulaşması için yeterli olmayacaktır. Bu farkındalığını diş dünyasına da yansıtması; onu engelleyen alışkanlıklardan ve tavırlardan kurtulması, destekleyecek tutum ve davranışları sergilemesi gerekir. Birey mevcut durumundan yalnızca değişerek çıkabilecektir. Seçim ve değişim kişinin sahsı sorumluluğudur.

Online Koçluk ‘ta görüşmeler Skype ya da telefon aracılığı ile yapılabilmektedir. Koçluk alınan konuya göre değişmekle birlikte en az 30'ar dakikalık 4 görüşme paketi önerilmektedir.

Tek yapmanız gereken merkezimize ulaşmanız,

Eğer koçluk desteği almak istiyorsanız.

Türkiye’den yâ da dünyanın neresinde olursanız olun bize ulaşabilir, 

0 850 303 49 00 - 90(535) 667 32 24 nolu telefondan koçluk desteği alabilirsiniz ve Online Koçluk için tıklayın  


Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Online Koçluk başlıklı 1583 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın