• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

İzmir Yaşam Koçu

İzmir Yaşam Koçu
Yaşam Koçluğu

Yaşam koçluğu kişinin belirlediği gerçekçi hedeflere bir plan dâhilinde ulaşmasını sağlayan çözüm odaklı profesyonel bir hizmettir.


Yaşam koçluğu 90 lı yıllarda ABD ve İngiltere’de uygulanmaya başlamış, daha sonra tüm dünyaya yayılarak modern dünyada kişisel gelişim ve eğitim sektörünün bir parçası olmuştur.


Yaşam koçluğunun amacı sağlıklı kişilerin ihtiyaç, istek ve değerlerini temel alarak yaşamında bulunduğu yerden olmak istediği yere ulaşması için yaratıcı stratejiler oluşturmasını ve bunları eylem adımlarına dönüştürerek hedeflerine ulaşmasını sağlamaktır.


Yaşam koçluğu bir süreçtir. Bu süreç sizi daha mutlu, başarılı ve sağlıklı yapmak üzerine kurgulanıp hayata geçirilir. Yaşam koçu bu süreçte sizi motive eden hedefe giden yolda var olan ve asıl önemlisi de  kendi oluşturduğunuz engelleri görmenizi ve ortadan kaldırmanızı sağlayan yol arkadaşınızdır. Koçluk hizmeti birebir seanslar şeklinde kişiye özel hizmet vermekte ve kendine özgü bir takım tekniklerle birlikte kısa zamanda tatmin edici sonuçlar almak mümkün olduğundan tercih edilmektedir.


YAŞAM KOÇU KİMDİR?


Hızla gelişen ve değişen  bu gelişime ve değişime  paralel olarak sorunları da çeşitlenen dünyada artık kişilerin tek başına yol alması her geçen gün zorlaşmakta, insanlar bu karmaşık sorunların içinde çoğu zaman kurmuş oldukları dünyalarında sürekli sorunları öteleyerek yâda  yokmuş gibi davranarak hayata devam etmektedir. Ama  yokmuş gibi davranmak sorunları ortadan kaldırmadığı gibi tersine büyümesine sebep olmakta karmaşıklığı her geçen gün daha da artmakta ve çözümü zorlaşmaktadır.

İşte yaşam koçuna bu aşamada ihtiyaç vardır. Yaşam koçunuz dışarıdan bir göz olarak size bu sorunlarınızı çözmede yardımcı yol arkadaşınız olacaktır. Olayların    içerisinde  birçok şeyi göremeyiz. Çözümü çok basit olan küçük problemler biriktikçe önümüze bir yığın oluşturmakta, umudumuz kırılmakta savaşçı ruhumuzu kaybetmekteyiz. Bazen bu yığının altında ezildiğimizi hissederiz. Yaşam koçunuz sizinle birlikte yol alarak bu problemlerin yığın olmasını engellemekte  size yol arkadaşı olup potansiyelinizi ortaya çıkarmaya ve çözümü oluşturmanıza yardımcı olmaya çalışmaktadır. Farkındalığınızı arttırarak ve birtakım teknikler kullanarak olaylara, kişilere farklı açıdan bakmanızı ve hayatınızdaki negatiflerinizi pozitife dönüştürmenizi sağlar.

Genelde biz dinlenmediğimizden dinlensek de anlaşılamadığımızdan şikâyet ederiz. İşte koç sizi dinleyen ve anlamaya çalışandır. Koçunuz size dinlendiğinizi anlaşıldığınızı ve önemsendiğinizi hissettiren kişidir.

Kısaca yaşam koçu fırtınada sığınacak limanınızdır. 


YAŞAM KOÇUNUN DANIŞMANDAN FARKI NEDİR?


KOÇ   danışmandan  farklı  olarak  size  kendi    fikirlerini  söyleyip  onun  yönlendirmeleriyle yaşamanızı  ve onun  isteklerini  yapmanızı  söylemez,   çünkü  hayat  sizin  fikir danışmanındır. Ama önemli olan ‘SEN NE İSTİYORSUN’ dur. Sizin hayatınızın cevapları sizdedir. KOÇ bu cevapları bulmanıza  ve  bulduğunuz  çözümleri  uygulamanıza  KOÇ lük eder. İnsanın  kendi  bulduğu çözümleri uygulaması başkasının söylediği çözümleri uygulamasından daha kolaydır çünkü bulduğumuz  çözüme inanırız. Bazen cevaplara sahip olduğumuzun farkında olmayız. KOÇ sahip olduğunuz cevapları güçlü sorularla ortaya çıkarmanıza hayatı yeniden kurgulamanıza pazılın parçalarını yerine yerleştirmenize yardımcı olur.

Koçlukta gündem tamamen sizin tarafınızdan belirlenir. KOÇ siz istemediğiniz sürece fikir vermez sorularıyla çözüme sizin ulaşmanızı sağlar. KOÇ sizin doğuştan yaratıcı, becerikli ve bir bütün olduğunuzu kabul eder. KOÇ lük bir süreçtir ve koç  sizin bütün yaşamınızı ele alır.


NEDEN KOÇLUK ALMALIYIZ?


Daha başarılı olmak istiyorum

Daha sağlıklı yaşamak istiyorum

Zamanımı planlayamıyorum

Başladığım her şey yarım kalıyor

Çocuklarımla iletişim kuramıyorum

İşimi kariyerimi daha ileri taşımak istiyorum

Korkularım var

Cesaretim yok

Her şey üstüme geliyor 

Olmam gereken yerde değilim

İlişkilerim tıkanıyor

Hak ettiğim değeri göremiyorum

Beni kimse dinlemiyor

Kendimi boşlukta hissediyorum

Kapımı çalan yok 

Ne yapsam zevk alamıyorum

Disiplinli çalışamıyorum

Sanki herkes bana karşı


Bunların birini yâda birkaçını söylüyorsan artık yaşam koçu ile tanışma vaktin çoktan gelmiş.


Yaşam koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için:


İzmir Yaşam koçluğu eğitimlerimiz için +90(232) 422 59 54 - +90(535) 667 32 24 numaralı telefondan 

ulaşabilirsiniz veya İzmir Yaşam koçluğu Eğitimi için tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka Yaşam koçluğu eğitimlerimiz için +90(232) 369 50 81 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Yaşam koçluğu Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.


Muğla Yaşam koçluğu eğitimlerimiz için +90(252) 213 00 98 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Yaşam koçluğu Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.

Denizli Yaşam koçluğu  eğitimlerimiz için +90(258) 213 0 999 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Yaşam koçluğu Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.


Antalya Yaşam koçluğu  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Yaşam koçluğu Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.


Ankara Yaşam koçluğu eğitimlerimiz için 90(312) 419 10 21 - +90(532) 207 68 06 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Ankara Yaşam koçluğu Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - -
İzmir Yaşam Koçu başlıklı 2505 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın