• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Yasam Koçlugu

Yasam Koçlugu
Yasam Koçlugu

Yasam Koçlugu Nedir; Yasam Koçlugu danismanlik degildir: Kisilere veya kurumlara bir düsünce veya yapinin nasil olusturulacagi anlatilmaz.

- yasam koçlugu Mentorluk degildir: Kisilere veya kurumlara kendi durumlari ile ilgili tecrübe aktarimi veya yol gösterme yapilmaz.

- Yasam koçlugu felsefe degildir..

- Yasam koçlugu, psikologluk hiç degildir. Ki, en çok psikoloji ile karistirilmaktadir.

Yasam koçlugu Danisanin veya kurumun daha hizli ilerlemesini saglama hedefiyle bütün bu unsurlardan faydalanildigi durumlar olusabilir.

Yasam Koçlarinin çalisma alani, zihinsel karmasa yasayan, kendi cevaplarini arayan saglikli insanlarla, sistemindeki bireylerin katkisini, etkinligini dolayisiyla karliligini artirmak isteyen kurumlardir.

Yasam Koçlugunun ne olduguna ve önemine bir bakalim simdide:

Yasam Koçlugu; Potansiyelimizi fark etmemizi saglayarak, yasamda karsimiza çikan olaylari, dogru sekilde anlayabilmemiz,kavrayabilmemiz için basite indirgeyen, netlestiren, karsimiza çikan veya çikabilecek problemleri, yine kendimizin kendi uygulanabilir çözümlerimizle bulmamiza ve üstesinden gelmemize yardim eden,  hedeflerimizi netlestirmemizi ve bu yolda hedef odakli olabilmemizi, eyleme geçme ve eylemde israrci olabilmemizi saglayan uygulamalar bütünüdür..

Yasam koçlugunun Önemi ;Olaylari ve hayatimizi kendi kontrolümüze almamizi saglar. Sosyal hayat içerisinde bizi konumlandiran dengelerimizin (benlik,kariyer,ikili iliskiler,spritüel dünyamiz vb) kendi açimizdan yeterliligini saglar. Kendi içinde dengeleri saglanan insanda hem etkin bir birey hem de mutlu bir insan olmayi basarir.

Dogal olarak bir soru daha akla geliyor. Yasam koçlugu Kimler koçluk hizmetlerinden yararlanabilir veya faydalanmalidir?
Bireysel anlamda yasamindaki tekrarlardan,ilerlemesini nelerin engelledigini fark edip bunlardan kurtulmak isteyen ve iyiye yönelik bir degisiklik yapmak, tam potansiyelini eyleme geçirmek isteyen ve bunun için çalismaya, risk almaya hazir kisiler ile Kurumsal anlamda girisimciler, is sahipleri, profesyoneller, gelisime açik sirketler Yasam Koçuyla çalisabilir ve hatta çalismasi tüm bu istekleri ile arasindaki mesafeyi oldukça kisaltir.

Ücretsiz ön görüsme yapmak için bizden randevu almaniz yeterli olacaktir.

Koçluk egitimleriyle ilgili detayli bilgi için :

Izmir'deki Koçluk egitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numarali telefondan ulasabilirsiniz veya burayi tiklayabilirsiniz.

Antalya'daki Koçluk egitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numarali telefondan ulasabilirsiniz veya burayi tiklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - -
Yasam Koçlugu başlıklı 1573 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın