• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Yasam Koçlugu Hizmeti

Yasam Koçlugu Hizmeti
Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçluğu kişisel hedeflerine ulaşmalarında bireylere bir yol haritası sunar. Alanlarında başarılı olmuş binlerce insanın, yaşamları boyunca elde ettikleri deneyimleri danışanlara aktarır. Bu deneyimlerin ortak özelliklerini araştırır ve bireylerin kullanabilecekleri stratejiler haline çevirir. Yaşam koçluğu eğitimi ; profesyonel bir yol arkadaşlığıdır. Hayatınızda yolunuza çıkan engelleri zorlanmadan aşmanıza ve hayat kalitenizi arttırmanıza yardım eden bir sistemdir. Hayallerinizi hedeflere dönüştürmenize ve hedeflerinize doğru adım adım ilerlemenize yardımcı olur. Kendinizi keşfetmenize ve hayatınızda fark yaratmanıza yardımcı olur. 


Yaşam Koçluğu Eğitimi Neler Kazandırır


• Kişisel farkındalığını artırır


• İş ve özel yaşam arasında daha iyi bir denge yaratır.


• Hedeflere ulaşmayı engelleyen tutum ve davranışları keşfetmeyi ve düzeltmeyi sağlar.


• Yaratıcılığı ve hayal gücünü kullanmayı geliştirir.


• Yaşamının sorumluluğunu alarak olaylara objektif bakmayı sağlar.


• Karar vermeyi ve uygulamayı destekler.


• Kişinin gerçekten ne istediğini fark etmesini sağlar.


• Vizyon yaratır, vizyon doğrultusunda imaj geliştirir.


•Yetenekleri bulup, bunların kullanılmasını destekler.


• Olumsuz duygu ve düşünceleri temizlemeyi sağlar.


Yaşam Koçluğu Eğitiminin Amacı


Yaşam Koçluğu Eğitiminin Amacı;kişinin, kendine daha fazla zaman ayırmasına ve geleceğine ilişkin daha net plan yapmasına yardımcı olmak, güçlü ve zayıf yanlarını keşfederek, kendini sorgulatmak, çözümlerini üretmek, kendi kendini yeniden yapılandırmaktır. Yaşam Koçluğu Eğitiminin Amacı; kişinin, şu an ki mevcut durumundan hedeflerine ulaşılana dek,koçun tespit ettiği program çerçevesinde kişinin yaşam alanları; kariyer, iş,finans, sağlık, aile, sosyal hayat, kişisel (endişe, öfke kontrolü, kendini ifade edebilme, stres, öz güven) v.b. alanlarda kişinin isteği doğrultusunda hayatını şekillendirmektir. Yaşam Koçları bireylerin hedeflerine daha hızlı ve etkili ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla profesyonel bir kişisel çözüm hizmeti verirler. Yaşam koçu insanların hayatında nasıl mutlu olabileceğiyle ilgilenir. 


Yaşam Koçluğu Eğitiminin Türü


Bireysel Koçluk hizmet programıdır.


Yaşam Koçluğu Eğitimine Kimler Katılabilir?


Hayatını hak ettiği gibi yaşamak isteyen yediden yetmişe herkes yaşam koçluğu eğitimine katılabilir. Kendini daha iyi tanımak, hayatını kendisi şekillendirmek, yaşam dengesini oluşturmak ve hayatını gerçekte olmasını istediği şekilde yaşamak isteyen herkes; ev hanımlarından, üst düzey yöneticilere, doktorlardan,öğrencilere, muhasebecilerden, avukatlara, askerlerden polislere… Hayatının tadını çıkarmak isteyen herkes katılabilir. Yaşam koçluğu; duygusal açıdan iyi durumda olan, fakat hayatlarından daha fazla şey bekleyen insanlar için çok uygundur.


Yaşam Koçluğu Eğitiminin Süresi


Yaşam Koçluğu Eğitimi; bireysel olarak uygulanmaktadır. Bireysel uygulanan bu program seanslar şeklinde uygulanır. Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterlidir. Ön görüşme sırasında yaşam koçluğu programınız size özel şekilde tasarlanır. 


Yaşam Koçluğu Eğitiminin Süreci


Yaşam Koçluğu;programında kişinin kendi mükemmelliğine nasıl ulaşacağına dair net ve etkili yollar gösterilmektedir. Öncelikle katılımcılar, ön görüşmeye alınır. Yaşam Koçluğu Eğitimi sırasında uygulanacak seans sayısı ve içeriği danışan ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir. Danışanlar içindekileri anlatırlar. Geçmişiyle,  sorunlarıyla ve gelecekleriyle ilgilenirler. Yaşamda istenilen değişimler doğrultusunda çalışmalar yapılır. Uygulamalar ve pratiklerle program sürdürülür. 


Yaşam Koçluğu Eğitiminin Yöneticileri


Saygın Coaching & Consulting bünyesindeki yaşam koçları, hayatın nasıl daha etkin ve etkileşimli olabileceği sorusundan yola çıkarak, yepyeni bir yöntemle kişisel gelişim dünyasında bütünsel yaklaşım danışmanlığını uygulamaktadır.


Saygın Coaching & Consulting tarafından dünyadaki yaşamın baş aktörlerini profesyonelleştirmeye yönelik bir proje geliştirildi. Bireyin bedensel,zihinsel, sosyal ve ruhsal yönden analizi yapılarak ihtiyaçları saptanmaktadır.Bu çalışmalar Kişisel ve Kurumsal  Gelişim Uzmanı / Yazar, Master Koç, Master Trainer/Uzman Psikolog Cemal KONDU genel direktörlüğünde yürütülmektedir. Ekipte, bireyin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynayan performans ve zihinsel gelişim teknikleri konusunda uzmanları da bulunmaktadır.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almaniz yeterli olacaktir.


İzmir  Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Yaşam Koçluğu  Eğitimi için tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka Yönetici Koçluğu  eğitimlerimiz için +90(232) 369 50 81 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka  Yaşam Koçluğu  Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.


Muğla  Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz için +90(252) 213 00 98 - +90(532) 100 11  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla  Yaşam Koçluğu  Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.


Denizli  Yaşam Koçluğu  eğitimlerimiz için +90(258) 213 09 99 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli  Yaşam Koçluğu Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.


Antalya  Yaşam Koçluğu  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya  Yaşam Koçluğu  Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.


Ankara  Yaşam Koçluğu  eğitimlerimiz için +90(312) 419 10 21 - +90(532) 207 68 06 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Ankara Yaşam Koçluğu  Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.

 


Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Yasam Koçlugu Hizmeti başlıklı 1895 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın