• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Yasam Koçlugu Kurslari Izmir

Yasam Koçlugu Kurslari Izmir
Yasam Koçlugu

Kendi liderlik tarzini olusturma anlaminda ise 1985 yillarinda Dr. Dick Borough tarafindan kullanildi. Daha sonralarda giderek popülerlesti ve koçluk okullari bile açildi. Su an 30 ülkede yaklasik 7000 üye bu alanda çalismaktadir. Bu kadar hizla yayilmasinin nedeni, kisa zamanda etkin sonuçlar elde etmesidir.

Yasam Koçlugu genel olarak tanimlayalim: Yasam Koçlugu, bir insanin gelismesine, yeni bir beceri, yetkinlik veya davranis ögrenmesine, kendisi için koydugu hedeflere ulasmasina veya bir problemini çözmesine destek olmaktir.
Yasam koçlugu, niyetlerin kesfedilmesi, hedeflerin belirlenmesi veya netlestirilmesi, hedefe ulasabilmek için gerekli güvenin saglanmasi, hedefe yolculugun planli yapilmasi için eylemlerin belirlenmesi ve gerekli motivasyonun saglanmasi koçlukla olur.
Yasam Koçlugu kendimize dürüst sorular sorarak baslar. Bu sorular amaç ve hedeflerimizle ilgilidir. Amaç ve hedeflerimiz " kim " oldugumuz, " nereye " gitmek istedigimizi gösterir. " Neden " nereye gidecegimiz konusu bireyseldir, özeldir, bir Koç' un belirleyecegi konu degildir.

Yasam koçlugu " hangi " yasami tercih etmemiz gerektigini degil, " nasil " yasamamiz gerektigini degil, yasamimizin amaçli, hedefli, anlamli bir bütünlük içinde olmasini saglayan bir yöntemler, teknikler, çalismalar kümesini " kullanabilme " becerileridir.
Koçluk yasam ve kisisel gelisim için YÖN VERICI EYLEM KARARLARI dedigimiz stratejilerin yapilanmasini saglar.

YASAM KOÇU KIMINLE  ÇALISIR?

Yasam koçlari, yaratici, zeki, açik fikirli ve açik sözlü, gerçegi bulmaya ve keyfini çikarmaya her seyden çok önem verir, sadece gelisim,degisim degil, evrimlesim pesinde, cesur ve deneyler yapmaya hazirdir, degisime hazirdir ve istekli bireylerle yasam kalitelerini ve aldiklari keyif ve tatmini arttirmak için çalisir.

Simdi yasam koçlugundan nasil faydalanabileceginizi bir degerlendirelim.

Degerleriniz, inançlariniz, kaynaklariniz, basarilariniz, seçenekleriniz, hedefleriniz, neler?

Kendinizin en iyi versiyonu nasil olabilirsiniz?

Sizin için neler mümkündür?

Neleri umut ediyor, neleri düslüyorsunuz?

Bu sorulari sordugunuzda kendinizden net cevaplar alamiyorsaniz, yasam koçunuz sizin ruhsal ve zihinsel açidan daha saglikli bir birey olmaniza yardimci olabilir.

Iste bir yasam koçunun en temel yapacaklari:

1- Üzerinde bulundugunuz yolu gösterir.

2- Size seçenekleri gösterir ve yeni bir yola girmenize yardim eder.

3- Bu degisimde sebat etmenize yardim eder.

Hedeflerine daha hizli ve kolay ilerlemenizi, firsatlari etkin biçimde degerlendirmenizi, karsilan problemlerin çözülmesini saglar.

Bunlari yaparken hedefleriniz için yeni davranis ve düsünüs biçimleri ögrenmenizi saglar.

Kisacasi koç elinizdeki kartlari alip, o eli en iyi sekilde oynamaniza, kimi zaman oyunun kurallarini degistirmenize veya daha iyi bir oyun bulmaniza yardim eder.

YASAM KOÇLUGU NEDIR ?

*  Terapi Degildir.

*  Egitim Degildir.

*  Danismanlik Degildir

Eger:

Bu ay, bu yil veya bu yasam süresinde basarmayi gerçekten istediginiz bir sey varsa,

Bir üst seviyeye çikmak için istekli ve kararliysaniz,

Su anda sizi bloke eden, enerjinizi çalan ve yasaminizdan aldiginiz keyfi sinirlayan seylerden kurtulmak istiyorsaniz,

Mükemmel bir yasama sahip olma sansiniz olduguna birazcik bile inaniyorsaniz, istediginiz yasami yaratmanizda, en güzel düslerinizi gerçeklestirmenizde koçluk iliskimiz içinde size yardimci olabiliriz.

Ücretsiz ön görüsme yapmak için bizden randevu almaniz yeterli olacaktir.

Yasam Koçlugu egitimleriyle ilgili detayli bilgi için :

Izmir'deki Yasam Koçlugu egitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numarali telefondan ulasabilirsiniz veya burayi tiklayabilirsiniz.

Antalya'daki Yasam Koçlugu egitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numarali telefondan ulasabilirsiniz veya burayi tiklayabilirsiniz.

Bursa'daki Yasam Koçlugu egitimlerimiz için 0 532 100 11 65 numarali telefondan ulasabilirsiniz veya burayi tiklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Yasam Koçlugu Kurslari Izmir başlıklı 2109 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın