• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Yönetici Koçluğu Eğitimi

Yönetici Koçluğu Eğitimi
Yönetici Koçlugu

 Yönetici koçluğu, kısa ve uzun vadeli hedeflere ulaşma becerisi inşa eden, tecrübeye dayalı bir geliştirme sürecidir. Birebir ya da grup halindeki iletişim süreçlerinde gerçekleştirilir. Şirketin içinden ve dışından çok sayıda kaynaktan toplanan güvenilir ve saygın verilerle yürütülür. Koç ve yönetici, maksimum kişisel ve kurumsal etki elde etmek için birlikte çalışırlar.


Yönetici koçu, siz ya da şirketiniz için tavsiyelerde bulunmaz. Nesnel gözlemlerini ve durumunuzun ondaki yansımasını sizinle paylaşır; böylece pozisyonunuzu ve stratejik geleceğinizi çok daha net görebilirsiniz. Yönetici koçları, kâbuslarınızdan çok rüyalarınızla daha çok ilgilenen tutkulu ve pozitif insanlardır. Çalışma ortamları bizim üzerimizde büyük stresler ve performans korkuları yaratsa da, bu durumlar tıpkı terapistlerin bu dertlerin çözümlenmesine yardımcı olması gibi yönetici koçları için de uygun ortamlardır.


Günümüzde bir koçla çalışmanın anlamı, sizin şirket için değerli olduğunuz, geleceğin liderleri arasında bulunduğunuz ve geleceğin yöneticisi olacağınız demektir.


Saygın Coaching & Consulting olarak, önde gelen ulusal ve uluslararası firmalardaki, başarılı üst düzey yöneticilere koçluk hizmeti sunmaktayız. Şirketler, liderlerinin, güçlü özelliklerini daha da geliştirmeleri, hayatlarındaki olumsuzlukları ortadan kaldırmalarını, zayıf yönlerini minimize etmeleri ve onlara,  bugünün hızla değişen is dünyasında basari için önemli olan yeni ve farklı çalışma alışkanlıkları kazanmaları konusunda yardımcı olmak için koçlarla çalışmaktadır. 


Dünyanın pek çok ülkesinde şirketler, yönetici koçluğunu oldukça yararlı olduğunu ve şirketler biliyorlar ki, en iyi ve en yüksek performans gösteren yöneticileri, "koçluk “tan en fazla fayda sağlayan çalışanlarıdır.


Yönetici Koçluğu, rekabette öne geçilmek istendiğinde, ekiplerin takım olma duygusunun desteklenmesinde, özellikle şirketlerin önemli değişim süreçlerinde, organizasyon dönemlerinde,  şirket birleşmelerinden sonra, şirket sahipliği değişimlerinde, potansiyeli yüksek kişilerin yöneticiliğe geçişinde, orta kademe yöneticilerin üst kademe yöneticiliğe terfilerinin hazinlik dönemlerinde, yöneticilerin desteklenmesinde önemli katkı sağlayan bir metottur. 


Yöneticiler ile birebir yapılan koçluk seanslarının ana hedefi yetkinlik geliştirmektir.

Kurumun Yetkinlik Ölçümleri veya değişen Stratejileri temel alınarak üzerinde çalışılacak yetkinlikler hedeflenir 


Eğer: 


. Sorunları çözmek 


. Is yerindeki ilişkilerin iyileşmesi 


. Daha etkili bir yönetici olmak 


. Yaptığımız isleri daha verimli gerçekleştirmek 


. Yeni bir beceri öğrenmek 


. Kariyer planlaması yapabilmek 


. Daha dengeli bir yasam sürmek 


. Kişisel gelişimi sağlamak 


. Daha yaratıcı olmak 


. Kriz dönemlerinde liderliği sürdürmek 


. Hayatin anlamını ve amalimizi keşfetmek ve 


. Lider olmak istiyorsanız 


Yönetici koçluğu, karşılaşılan problemlerin çözümlerini kolaylaştırmak, olaylara ve durumlara yeni bakisi ve yaklaşım açısı katarak davranış biçimlerini geliştirmek, bireye kendini her zaman geliştirebileceğini ve bunu bireyde alışkanlık haline getirilmesini sağlamak, amaçlanan sonuçlara ulaşmak için doğru davranış ve yöntemlerle doğru adımları atmayı öğrenmek, bireye kendinin hem zayıf hem güçlü noktalarını göstererek atacağı adımları daha dikkatli atmasını sağlamak, daha hızlı ve daha etkin karar verip hızlı bir biçimde uygulamaya geçmelerini sağlamak ve is ve özel yasamı dengede tutmayı öğretir.


İş Ortamında Yönetici Koçluğu


Yönetici koçluğu, işinin ehli koçların kurumsal bir lider ile birlikte, hem bireysel hem de kurumsal iş etkinliğinin artırılması ile sonuçlanacak açık ve net hedefler belirlemek ve bunlara ulaşmak için tasarlanmış bir dizi, dinamik ve mahrem oturumlardan oluşan formel bir işbirliği çalışmasıdır.


Yönetici koçluğu konusundaki metodolojimiz, müşterilerimiz ile deneyimle kendi kendine öğrenme yöntemini bir anlamda birbirine bağlar.


Koçlarımız kanıtlara dayanan koçluk yöntemlerini kullanarak, aktif ve destekleyici sorgulama teknikleri aracılığıyla, yüksek performanslı ve zorlayıcı iş ortamı davranışlarını ve algılarını takip eder. İşinin ehli “fikri liderlik” anlayışı, işinin ehli liderlik beceri ve uygulamalarını destekler.


Yönetici koçluğu bireysel yapılabilir ve aşağıdaki şu spesifik alanlara hizmet eder:


-    Kişilerin liderlik ya da yönetim özelliklerini geliştirmek

-    Yönetim kültürü konuları üzerinde çalışmasını sağlamak

-    Davranışsal ya da algıya dayalı konuları yanıtlamasını sağlamak

-    İletişimini iyileştirmek

-    Kariyer gelişimini düşünmesini sağlamak

-    Yeni işteki performans ya da iş değişimi sorunlarında yardımcı olmak

-    Ekip motivasyonu ve yönetimi konusunda geliştirmek.


İş ortamında üzerinde durduğumuz konuların başında, yöneticilerin ve müdürlerin genellikle kurumsal ortamları içinde yalnız olmaları gelir. Bir müdür ya da lider olarak kendilerinden her şeyi bilmeleri, bütün yanıtları vermeleri, organizasyon içinde meydana gelen her şeyin en tepesinde olmaları, kurumsal yapıyı tehdit eden, önceden tahmin edilemeyen her türlü faaliyeti ve durumu öngörmeleri beklenir.


Bu insanlar genellikle çok çalışırlar ve diğerlerinden çok daha uzun saatler işyerlerinde kalırlar. Her zaman telefonları açıktır ve genellikle az uyurlar. İş ortamındaki meselelerle başa çıkma becerisi, yönetici olmanın şartlarından birisi olarak algılanır; fakat bunlarla başa çıkabilmek için gereken fiziksel özellikler ve enerji düzeyi genellikle tartışılmaz ve gizli bir sorun olarak kalır. Yönetici koçluğu, tam kapasite çalışmanız, işyerinde gerekenleri layıkıyla yapmanız ve sizden talep edilenleri yönetirken enerjinizi koruyacak şekilde davranmanız için uğraşır.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almaniz yeterli olacaktir.


Yönetici Koçluğu  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


İzmir Yönetici Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Yönetici Koçluğu  Eğitimi için tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka Yönetici Koçluğu  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Yönetici Koçluğu  Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.


Muğla Yönetici Koçluğu  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Yönetici Koçluğu  Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.


Denizli Yönetici Koçluğu  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Yönetici Koçluğu  Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.


Antalya Yönetici Koçluğu  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Yönetici Koçluğu  Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - -
Yönetici Koçluğu Eğitimi başlıklı 1388 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın